Buyur buradan yak
Tellal

Buyur buradan yak

Advert

Gümüşhane’de gündem Zigana Tüneli. Elle tutulur gözle görülür STK’lar varsa yoksa tünelin Gümüşhane’ye bir an önce kazandırılmasını bekliyor. Temel mesele ise şu: Hizmete girdiğinde Gümüşhane’yi sahile bağlayacak olan Zigana Tüneli’nden Gümüşhane ne taşıyacak? Hemen hemen sıfır ihracatla devam eden Gümüşhane, sadece dağı delmekle atılım yapmış mı olacak?

Bir Süleymaniye vardı. Giden eski sayın vali Süleymaniye konusunda tam yol ileri demişken Trabzon’a gönderildi. Şimdi ne olacak? Genç ve dinamik görünen yeni Gümüşhane Valisi’nin ilk temasları da bu noktada oldu. Süleymaniye Gümüşhane için en temel yatırım. Ne ki sadece sözlerle ilerleyen ne olduğu ne olacağı tam anlamıyla bilinmeyen bu devasa yatırım, kıyı da köşede elle tutulur bir çözüm bekliyor.

Ve terör. Gümüşhane terör konusunda son dönemlerde tedirginlik yaşayan bir şehir oldu. Geçtiğimz ay verilen iki şehit şehri gerçekten çok üzdü. Tepkilr gündeme gelmese bile huzursuzluk yok değil. Gümüşhane’nin Türkiye’nin en huzurlu, rahat vatan toprağı olduğunu sık sık dile getiren yöneticiler nazar mı eyledi nedir? Mesajlarda sık sık Gümüşhane için tehlike yok unsurları öne çıkıyor. Tehlike var mı yok mu herkes yanıt bekliyor, sözden öte…

Bir uçağımız eksikti. Gümüşhane F5’i getirdi. Neymiş Kardak’ta görev almış. Daha daha Turizme katkı amaçlı olarak Gümüşhane’ye çok şey katacakmış. Memleket krizden inim inim izliyor, Gümüşhane’ye F5 sayesinde turist gelecek, hem de savaş uçağını görmek için. Güldürmeyin insanı.

Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, geçirdiği kalp krizi sonucu bir süre tedavi gördü. Trabzon’da yapılan tedavi sonrası çok şükür Başkan Aygün’ün sağlığı yerinde. Geçmiş olsun diyelim sayın başkana.

Gümüşhanespor’un Muhammed Çalhanoğlu transferi büyük sükse yapacağa benziyor. Geçen yıl Fatih Akyel’i Gümüşhane’ye getiren Kaya Büyükbayraktar bu kez gurbetçi yıldız Hakan Çalhanoğlu’nun kardeşi Muhammed Çalhanoğlu’nu Gümüşhanespor’a imza attırmaya hazırlanıyor. Çalhanoğlu, ailesinin yakından tanıyan Büyükbayraktar, Muhammed için ‘Oğlum gibidir’ ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı