Gümüşhane uyumadı
Tellal

Gümüşhane uyumadı

Advert

Darbeler, demokrasinin düşmanı olduğuna göre, 15 Temmuz Cuma akşamından bu tarafa Türkiye’de gündem değişti. Türkiye hiç olmadığı kadar dik bir duruş sergiledi. Makam, mevkii, yer, şehir, dil, din, ırk ne varsa hepsi ‘hayır’! dedi. Gümüşhane mi? O şehir hep ilk sıradaydı, demokrasi nöbeti devam ediyor.

Gümüşhane pahalı şehir değil. Yaz ayının ortalarını geçmeye başladığımız şu günlerde bu tartışma can sıkıyor, şehri sahiplenelim derken yapılan kimi eleştiriler, yıkıp geçiyor üstünü. Gümüşhane hepimizin severken de eleştirirken de aman dikkat.

Fırtınalı gündem kimi artıları da unutturmasın. Gümüşhane’nin çok uzun yıllardır süren içme suyu projesi Bahçecik barajıyla çözülecek. Bahçecik barajı önümüzdeki ay ihale ediliyor, hayırlısı..

Haber, haberler. com’da yer aldı. Güzel bir haberi yakalamışlardı. Köse ilçesi nüfusuna kayıtlı iki üretici ekilen patatesin Türkiye’nin ihtiyacını karşılayabileceğini ancak ilgisizlikten dökmek zorunda kaldıklarını söyledi. Biz haber sayfası olarak bu habere ‘Gümüşhane gariplikler memleketi’ başlığını vererek, yeni bir boyut getirmeye çalıştık, İl Gıda Tarım Müdürlüğü o sesi duyarak, üreticileri dinledi.
Gümüşhanesporun bu sezon tarık Daşgün’le yola devam edecek olması bizi biraz şaşırttı. Neden Fatih Akyel bir yıl daha tutulamazmıydı? Yani şans Fatih Akyel’in yanında mı yer aldı? Ne değişti? Daşgün yeniden bir takım yaratma uğruna ne yapabilirdi? Gümüşhane, PTT 1. Lig diyordu amam her sene ayrı hoca teknik kadro ve kadro ile bu iş nasıl olacaktı, Tarık Daşgün doğru tercihmiydi? Hep birlikte göreceğiz..

Tatilciler, gurbetçiler bu yıl itibarıyla Gümüşhaneli esnafın yüzünü güldürdü, geçtiğimiz yıla oranla bu iş daha hareketli oldu. Gümüşhaneli esnafın yüzü gelen gurbetçiye mi bağlı ayrıca tartışma konusu iyi ki memur şehri Gümüşhane yoksa esnafta işin içinde çıkamayacak.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı