Dünya dönüyor
Tellal

Dünya dönüyor

Advert

İstifa ettiği ya da azledildiği söylentilerine karşılık görevden ayrılma nedeni hala sır olan eski İçişleri Bakanı Efkan Ala için bir şaşırtıcı tespitte 22. Dönem Milletvekili Temel Yılmaz’dan geldi.

 

Türkiye’nin çok başlıklı sıcak gündemine yeni bir tartışma başlığı ekleyen istifa için Yılmaz, ‘Sayın bakanın istifası yorgunluk olabilir’! dedi.

 

Yılmaz, ‘Diyarbakır Valiliğinden Başbakan Müsteşarlığı ve İçişleri Bakanlığı, sanırım sayın bakan biraz yorgun düştü, görev değişikliği belki bu şekilde uygun görülmüş olabilir’! dedi.

 

 

 

 

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı, CHP’li Umut Oran, CHP’nin 97 yıl önce bugün Sivas Kongresinde  Anadolu-Rumeli Müdafaai Hukuk Cemiyeti olarak kurulduğunu anımsatarak, “Türk milletinin bağrından çıkan ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş mücadelesinden asla ayrı düşünülemeyecek olan Cumhuriyet Halk Partisinin 97. zafer yılı kutlu olsun. “Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış” olsa da Atatürk’ün iki büyük eserine göz dikenler için zamanın getireceği tek şey “hayal kırıklığı” olacaktır. Geçmişi inşa eden CHP’liler geleceği de inşa edecek kararlılıktadır. Çünkü bakanlığa verilen dilekçeyle değil Kurtuluş Savaşı siperlerinde kurulan CHP’nin geçmişi, geleceğimizin garantisidir” dedi.

 

 

 

1461 Trabzon-Gümüşhanespor karşılaşmasının ikinci yarısında Kırmızı Beyazlıların bu golü ofsayt kararı gerekçesiyle sayılmadı

 

Karşılaşmanın 58. dakikasında sağ kanattan gelişen Gümüşhanespor atağında topu ağlara gönderen Zahit Fındık’ın golü yan hakemin ofsayt bayrağı kaldırmamasına rağmen orta hakem Serkan Ergün tarafından geçersiz sayıldı.

 

 

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, G20 Zirvesi'ne katılmak üzere Hangzhou'da bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bugün bir araya geldi.

 

Xi Jinping, Türkiye'nin geçen yıl G20 Antalya Zirvesi'ni başarıyla düzenlediğini hatırlattı ve Hangzhou Zirvesi'nin hazırlıkları için Türk tarafının Çin'le yoğun temaslarda bulunduğunu belirtti.

 

İki tarafın ortak çabalarıyla Erdoğan'la daha önce vardığı fikir birliklerinin hayata geçirildiğini dile getiren Xi Jinping, Çin-Türkiye diplomatik ilişkilerinin kurulmasının 45. yıldönümü münasebetiyle ikili stratejik ortaklık ilişkilerinin daha ileri seviyeye taşınması için çaba göstereceklerini kaydetti.

 

 

Mustafa Yeneroğlu: “Yurt dışından araç getiren emekliler için yeni düzenleme uygulamaya girmiştir.’

İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, ‘‘Aracını Türkiye’ye getirmede 185 gün şartı nedeniyle sorun yaşayan yurt dışından emekli vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermeye yönelik kararname bugün Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Hiçbir emekli vatandaşımızın aracının gümrükten geri çevrilmeyeceğine ilişkin taahhüdümüz böylelikle uygulamaya geçmiştir.’’ açıklamasında bulundu

 

Beyin kaslarını geliştiren ilk yerli proje hayatta

 

İnsanlar artık daha kaliteli yaşamak, daha az unutmak, daha çok şey hatırlamak ve karar verirken iki üç veriyle değil de daha çok veriyle karar vermek istiyor. Bunun için ise kişinin anlama, kavrama ve karar mekanizmalarının iyi çalışması gerekiyor. Üsküdar Üniversitesi, dikkat dağınıklığı, unutkanlık ve muhakeme bozukluğu gibi sorunlar yaşayan bireylerin rehabilitasyon yöntemlerinden yararlanmaları amacıyla Tükiye’nin ilk yerli bilişsel onarım projesini hayata geçirdi. Prof.Dr. Nevzat Tarhan, “Kültürümüze ve toplumumuzun düşünce tarzına uygun projelere ihtiyaç duyuluyordu. Bu proje bu ihtiyaca karşılık verecek şekilde hazırlandı. Nasıl fizik tedavi kol ve bacak kaslarını egzersiz yaparak güçlendiriyorsa zihinsel fonksiyonları da güçlendirmek gerekiyor. Bu proje beynin kaslarını geliştiren bir proje.” dedi.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı