Başımız sağolsun
Tellal

Başımız sağolsun

Advert

PKK'lı teröristler Şemdinli'deki Durak Karakolu'na bombalı araçla saldırı düzenlendi. Hain saldırıda 10 asker şehit oldu, sekiz vatandaş da hayatını kaybetti. Saatler geçtikçe artan acı bilançoda son bilgiyi Başbakan Binali Yıldırım verdi. Yıldırım "Şemdinli'deki saldırıda 10 asker şehit oldu, 8 sivil vatandaşımız hayatını kaybetti. Saldırıda 5 ton patlayıcı kullanıldı" dedi. Öte yandan Valilik, 18 şehidimizin olduğu saldırıda 27 kişinin de yaralandığını duyurdu. Olayın hemen ardından bölgeye ulaşan gazetecilerin elde ettiği görüntülerde, patlamanın şiddetiyle çok geniş bir alanın adeta savaş alanına döndüğü gözlemlendi

Kadın ve erkeğin online harcama alışkanlıklarını araştıran indirim mühendisliği sitesi Avantajix.com’un datalarına göre, kadın parasını giysiye, erkek ise elektronik ve bilgisayar ürünlerine harcıyor.

300’ü aşkın sanal mağazadan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral, internet kullancısı kadınların yüzde 32.9’unun; erkeklerin ise yüzde 35’inin online alışveriş yaptıklarını belirtti.

Başkan Bahadır Yavuz, Onursal Başkan Ernail Koç ve bazı yönetim kurulu üyelerininde yer aldığı toplantıda derneğin mevcut yerinin bir başka yere taşnması konusunda görüş birliğine varıldı.
Başkan Yavuz toplantı sonrası yaptığı açıklama da, 'Önümüzdeki günlerde dernek merkezimizi Ataşehir'de bir başka yere taşımayı hedeliyoruz. Yapacak olduğumuz faaliyetler konusunu da masaya yatırdık, özellikle maddi yönden daha güçlü olabileceğimiz bazı kararlarıda üyelerimizle görüştük, karar bağladık.' dedi.

Yeşilay, bağımlılara ve bağımlı yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon hizmeti vermek üzere faaliyete geçirdiği YEDAM’ın, Üsküdar’dan sonra Cerrahpaşa Hizmeti Binasını, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve iş, sanat, spor ve moda dünyasından bir çok ismin katılımlarıyla gerçekleşen törende açılışını yaptı.


AK Parti İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Burhan Kuzu, 15 Temmuz darbe girişiminde tanka kafa atan vatandaşları örnek göstererek, ‘Türk milleti kadar tanka gidip dirsek vuran başka bir millet bulamazsınız. Bu millete nobel ödülünün verilmesi gerek’ dedi


Üsküdar Üniversitesi, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında düzenlediği sosyal medya kampanyası ile Psikolojik İlk Yardım’ın önemine dikkat çekiyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nevzat Tarhan tarafından başlatılan kampanya sosyal medyada #EliniVer hashtagi ile gerçekleştiriliyor

 


Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı, CHP’li Umut Oran, 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından Türkiye’nin acilen normalleşmeye, FETÖ de dahil olmak üzere başta siyaset ve kamunun içinde yuvalanmış her türlü cemaat ve çetelerden arınarak demokratik, laik, liyakate dayalı hukuk devletine geri dönmesi gerektiğini bildirdi. Başkan Yardımcısı olduğu Sosyalist Enternasyonal’de Türkiye’ye dair büyük bir kaygı yaşandığını, Enternasyonal yönetiminin en kısa sürede Türkiye’ye gelerek TBMM, hükümet ve STÖ’ler nezdinde çeşitli temaslarda bulunarak Türkiye’nin acilen tam demokrasi ve hukuk devleti normlarına geri dönmesi için çaba göstermek istediğini vurgulayan Umut Oran, “Türkülerin bile yasaklandığı #OHALeHayır #DemokrasiHemenŞimdi diyoruz” mesajı verdi.


OVP’de büyümenin seviyesi ve kalitesiyle ilgili yapılan vurgunun yanı sıra, fiyat istikrarı ve mali disipline yapılan vurgunun da önemli olduğunu hatırlatan Kadooğlu, makroekonomik istikrarı ön planda tutan bir program sayesinde, öngörülebilirliğin artmasının yatırımlara ivme kazandıracağını belirtti.

 


Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu Başak Doğan, müziğe Danimarka Kraliyet Okulları Konservatuarı’nda devam edecek. Boğaziçi Üniversitesi’nde Chromas isimli başarılı bir koronun şefliğini yürüten Doğan, Danimarka Kraliyet Okulları Konservatuarı Yüksek Lisans Programı'na Avrupa dışından kabul edilen ilk isim oldu.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı