Ahlarla vahlarla geçiyor ömür
Tellal

Ahlarla vahlarla geçiyor ömür

Advert

Bayburt Belediyesi kurum bütçesine büyük bir gelir sağlayacak olan Güneş Enerjisi Santralinin (GES) kurulum çalışmalarına başladı.
Şingah Mahallesi Düzlük mevkiinde 75.000 m² alan üzerine yapılacak olan santralin kurulumuna 3 Ekim 2016 tarihi itibariyle başlandı. Kasım ayı sonu itibariyle tamamlanıp üretime başlaması planlanan güneş enerjisi santrali 4 MW gücünde olacak. Yıllık 5 milyon 800 bin KWS enerji üretecek olan santralin Bayburt Belediyesi’ne getirisi yıllık 750 bin dolar olacak. Ayrıca santralde üretilen enerji için devletin 10 yıllık alım garantisi bulunuyor.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Antalya, Zonguldak ve Elazığ’da devlete ait yurtlardaki kötü şartları protesto amacıyla son günlerde yaşanan öğrenci eylemlerine değinerek, “Devletin asli görevlerinden biri de öğrencilerin yurt ihtiyacının karşılanmasıdır. Ancak birileri yurt sorununu yıllardan beri bilerek çözmeyerek öğrencileri geçmişte nasıl FETÖ’ye yönlendirdilerse, şimdi de başka cemaatlerin yada Türgev, Ensar gibi derneklerin yurtlarına mı yönlendirmek istiyorlar?” diye tepki gösterdi. ,

Türkiye Kamu-Sen’in devlet nişanlarında, Atatürk silueti ve T.C. ibaresinin kaldırılmasına yönelik açtığı dava sonuçlandı.

Danıştay’ın kararına göre, “Atatürk Kabartmasına yer verilmeksizin yapılan düzenleme İPTAL edildi.

2013 yılı Kasım ayında dönemin Hükümetinin aldığı kararla, Türkiye Cumhuriyeti'nin "İlişkilerin geliştirilmesine katkıları" nedeniyle yabancılara verdiği en büyük üç nişan olan Devlet Nişanı, Cumhuriyet Nişanı ve Liyakat Nişanı'nın şekilleri değiştirilmiş, nişanlarda yer alan Atatürk silueti ve T.C. yazısı kaldırılmıştı.

 

CHP Eski Miletvekili Güldal Okuducu, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla gündeme gelen başkanlık sistemiyle ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadelerini eleştirdi. Okuducu, tepkisini 'İşte muhalefetin hal - i pür melali' ifadeleriyle dile getirdi.

 

2016 - 2017 süper lig sezonuna Trabzonspor çok kötü başladı.
Transferlerden, Trabzonspor'un teknik direktörlüğüne getirilen Ersun Yanal'a kadar mevcut yönetime eleştirilerin dozu giderek artarken, yönetim kanadından eleştirilen Yanal'a ise destek devam ediyor.
Son Karabükspor farklı mağlubiyeti sonrası Başkan Muharrem Usta'nın Yanal'a dönük ifadeleri bu iddiaların en güçlü göstergesi olurken, Eski süper lig hakemi Kuzey Ekspres Gazetesi Yazarı Hamza Mısır tarafından ilginç bir iddia daha ortaya atıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, tüm itirazlara, tartışmalı mülakat sorularına rağmen 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin atamasını yaptı.
Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı, kadrolu öğretmen atamasından vazgeçmiş mülakata dayalı sözleşmeli öğretmen sistemini getirmiştir. Eğitim-İş olarak, kamusal bir hak olan eğitimin niteliğini düşürecek ve eğitim çalışanlarının iş güvencesini elinden alacak sözleşmeli öğretmen uygulamasını yargıya taşımış olmamıza rağmen MEB, görevden almalarla daha da artan öğretmen ihtiyacını sözleşmeli öğretmen atamasıyla kapatmaya çalışmıştır.

 

Gümüşhane Üniversitesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) işbirliği ile Gümüşhane’nin Kelkit İlçesinde “Organik Tarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Alt Yapısının Geliştirilmesi Projesi” hayata geçiriliyor. 

Kelkit’te 87 bin 475 metrekare alanda kurulu bulunan Gümüşhane Üniversitesi Organik Tarım Uygulama ve Araştırma Merkezindeki altyapının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan ve toplam bütçesi 5 milyon TL olan projenin 3 milyon 750 bin TL’si DOKA, 1 milyon 250 bin TL’si ise Gümüşhane Üniversitesi tarafından finanse ediliyor. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı