Görün artık, yeter artık!
İlknur OKÇU

Görün artık, yeter artık!

Advert

Herkes gerçekten yardımcı olduğunu söylüyor, el üstünde tutuyor. Hiç kimse demiyor ki, yardım noktasında duyarsızız. Bu çocuklar sadece koşuyor. Allah muhafaza alkol yok, uyuşturucu yok, kötü alışkanlıkları yok. Dağların arasında yokluklar ve kısır imkanlar altındaki şehirde koşuyorlar.
Bir şeyi anlatmak için illa ki düz yazı mı lazım, yaptık, yapıyoruz, yapacağız gibi yuvarlak ve klişe laftan öte artık taşın değil bu sporcuların yanında durmak gerekmiyor mu?, tabi destekse zaten var değil mi? belki bir eşohman bir ayakkabı bir yol ücreti zor toplanıyor ama olsun Gümüşhanede atletizme zaten destek veriliyor nokta.
Gecesini gündüzüne katmış bir kuyunun içindeki taşları çıkarırcasına bir öğretmen bu çocukların yıllardır peşinde koşuyor. Attığı her adım başarı gittiği her yol cesaret ve yürekli olmanın gerekliliğini gösteriyor. Gümüşhane atletizm tarihine hiç mübalaasız altın harflerle geçecek cinsten... yoo şehir bunu kabul etmez, Allah muhafaza ya birisinin önüne geçer hep o konuşulursa böyle bir potansiyel tehlike de var hani.


Dönelim başa, bu çocuklar koşuyor. Hem de gece gündüz, bir yırtık ayakkabı dahi olsa bilinenin dışında yardım yok. Gümüşhane başka şeylerle meşgul.
Bu sporcuları görmek için müneccim olmaya gerek var öyleyse, 
Çünkü biz yazdıkça söyledikçe anlattıkça sporcular koşuyor, terliyor, Gümüşhane için can atıyor
Görün artık, yeter artık!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yazar İnci Aral'ı Ağırladı
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yazar İnci Aral'ı Ağırladı
Oturtmuyorlar İnsanı
Oturtmuyorlar İnsanı