Biraz kül biraz duman
Tellal

Biraz kül biraz duman

Advert

CEZA YERİNE ÖDÜL

Türkiye, servise binmediği için arabasının arkasına çocuğunu bağlayan anneyi konuşuyor. Peki, anne babalar, çocuklarının istenmediği davranışlarını nasıl değiştirmeli? Üsküdar Üniversitesi NPISTANBUL Hastanesi’nden Uzman Klinik Psikolog Nazende Ceren Öksüz, çocukların davranışlarını ceza yerine ödülle değiştirileceğini söylüyor.

 

 

YENİ MEKANDA HOŞ SOHBET
Geçen hafta Kadıköy'den Ataşehir'e taşınan Kelkit Sosyal Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği, hemşehrilerini ağırlamaya başladı.
Daha iyi bir ortamda daha iyi hizmet vereceklerini belirten Başkan Bahadır Yavuz, dernek resmi açılışını görkemli bir programla yapacaklarını söyledi.
Yavuz, dernek yeni merkezinin gerek ulaşım gerekse görünüm açısından kolay erişilebilen, iyi hizmet verebilen bir noktaya getireceklerini ifade ederken, 'Kelkitlileri ortak payda da huzurlu bir şekilde ağırlayacağız' dedi.

 

 

NUR TOPU GİBİ BİR GÜNDEMİMİZ OLDU
Öyle ya aldığı maaş hep tartışıldı. Son Avrupa Futbol Şampiyonası tam bir hayal kırıklığı yaşattı. Yok öyle bir şey deselerde prim yüzünden kavga çıktı. Milli forma prim meselesi yapılır mı? derseniz! anlayacağınız Tüfek icat olmuştu, mertlikte bozulmuştu. Fatih Terim olan bitenden öte bilindik tavrından hiç vazgeçmedi, topu futbolcularına attı..

 

 

AKP'YE EVET DESE BAKAN OLABİLİRDİ
Türkiye'nin en çok okunan yazarları arasında ilk sırada yer alan Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil  'Adam' isimli son kitabında Ankara Ticaret Odası Eski Başkanı, CHP Eski Milletvekili, Gümüşhaneli İşadamı Sinan Aygün'e de yer verdi.
Özdil, kitabında Aygün'ü bakınız nasıl anlattı.
'Kredi kartından mahvolanlar için bi tek o çaba harcıyordu. Çinan Aygün diyorduk. Telefon ediyorduk, gariban çocuklarına eğitim bursu veriyor, fakir fukaraya beyaz eşya gönderiyor, 'lütfen haber yapılmasın' diyordu.
AKP'ye evet dese Zafer Çağlayan gibi bakan olurdu. Bodrum'a gideceğine sanayi sanayisine gidiyordu...'

 

 

BU ÜLKEYİ SAVAŞ MEYDANLARINDAN GELEREK KURDUK
CHP Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, 'Her türlü tehdit, baskı ve haksız iftiraya rağmen parti olarak mücadelemiz hukuk sınırları içerisinde devam edecektir' dedi.
Gündeme ilişkin son gelişmeler ışığında değerlendirmelerde bulunan Bektaşoğlu, özellikle iç ve dış siyasete dönük izlediği yanlış politikaların ardından köşeye sıkışan iktidarın partilerine dönük hdp ve teröre destek veriyor yönündeki suçlamalarını şiddetle ret ettiklerini söyledi.

 

 

BURA BAKAN ALBAYRAK'I AĞIRLADI
‘’Mezun destekli kamu üniversitesi olarak dünyanın en iyi okullarından biri olma yolunda devam ediyoruz’’

Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) 13. Genel Kurul Toplantısı 6 Kasım 2016 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul’a katılarak bir konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 21. yüzyılın geçen yüzyıla kıyasla çok farklı bir dönem olduğuna işaret ederek eğitimden enerji politikalarına bu dönemde kartların yeniden karıldığını belirtti. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu ise 150 yılı aşan köklü geleneğiyle ‘’Mezun destekli bir kamu üniversitesi’’ olarak Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olma hedefinin altını çizdi.

 

'YÜREĞİ YETMEDİ'
Kuzey Ekpres'teki köşesinden haftanın maçı Beşiktaş Trabzonspor derbisini yorumlayan Mısır, Kakavan için, 'Yüreği yetmedi' dedi.

İşte Hamza Mısır'ın karşılaşma ve maçın orta hakemi Kalkavan için yer verdiği görüşleri...

Maçın böyle olacağı belliydi. Trabzonspor ikinci devreyi iyi kullanmalıydı. Nitekim de öyle oldu. Beşiktaş’ı elinden kaçırdı. Bordo-mavili takım bu direnci devam ettirirse üzerine koyacak. Ancak dün akşam kariyerinde ilk maçına benimle çıkan Mete Kalkavan’ın başarılı yönetim göstermesini çok arzu ettim ama yanıldım. Mete maçın önüne geçti, beni mahcup etti.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı