MEMLEKET MESELELERİNE KAFA PATLATMAK
Tellal

MEMLEKET MESELELERİNE KAFA PATLATMAK

Advert

DURSUN ÇİÇEK GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, bir grup partililerle sabah kahvaltısında buluştu.

 
Çiçek, gündemin en sıcak başlıkları FETÖ, Suriye, Ortadoğu, AKP’nin getirmek istediği başkanlık sistemi ile partisinin gerek mecliste gerekse meclis dışı yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
Çiçek, Türkiye’nin Suriye’de olması gerektiğini belirtirken, AKP’nin dışarıda güç kaybetmeye başladığını öne sürdü, FETÖ tehlikesini partisinin bitireceğini iddia etti.

 

İSA GELMEYECEKMİŞ

İlahiyatçı Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, Hz. İsa’nın, kıyamet kopmadan önce tekrar yeryüzüne gelmeyeceğini söyledi.

Hz. İsa’nın dünyaya yeniden gelecek olması fikrinin Hz. Muhammed’in son peygamberliğine de ters olduğunu ifade eden Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, bu yaygın ve yanlış inancın değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

 

VALİ TERÖR MAĞDURU ASKERİ ZİYARET ETTİ

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Kayseri’de teröristler tarafından yapılan bombalı saldırı sonucunda yaralanan Piyade Er Yusuf Ergün’ü baba evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Yakutiye İlçesinde ailesi ile birlikte ikamet eden Yusuf Ergün’ü ziyaret eden Vali Azizoğlu’na İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik İl Emniyet Müdürü Mehmet Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Cemil İlbaş eşlik etti.  Ergün’ün sağlık durumunun iyi olmasının sevindirici olduğunu kaydeden Vali Azizoğlu, kısa zamanda toparlanacağını ve eski sağlığına kavuşacağını dile getirdi. 
Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırısını olayın canlı şahidi Ergün’den dinleyen Vali Seyfettin Azizoğlu, terörü bir kez daha kınayarak, “ Çarşı iznine gitmekte olan eli silahsız askerlerimize yönelik gerçekleştirilen bu saldırı terörün alçaklığını ve hainliğini bir kere daha gösteriyor” dedi.

 

 

GURBETÇİ ŞİKAYETÇİ

 

Gümüşhane’de esnafa yönelik kimi şikâyetler gurbetçiler tarafından dillendirilse de bugüne kadar Gümüşhane çevresinden gelen cevaplar konunun çarpıtıldığı yönünde oldu.

GÜYAD merkezini ziyaret eden Belediye Başkanı Ercan Çimen’e bu konu GÜDEF Başkanı Tahsin Söğüt tarafından bir kez daha iletildi. Söğüt, esnafın gurbetçilere dönük tavrı karşısında duyduğu rahatsızlığı anlattı, Başkan Çimen’den bu konuda hemşeriler adına yardımcı olmasını istedi. Çimen, bu konuda herhangi bir yanıt vermezken, şikâyeti sessizce dinlemekle yetindi.


SANS BU YAĞMURDA ÇIKAR PARA DA

Yılbaşı özel ikramiyesi 60 trilyon. Kuşkusuz bu yüksek rakam yeni yıl öncesi herkesin iştahını kabartıyor. Çoğu vatandaş bu heyecanı şimdiden yaşamaya başlarken seyyar satıcılarda büyük merkezlerde köşe başlarını tutarak satış yapmaya çalışıyorlar.


 

ÇİMEN GİYAD'I ZİYARET ETTİ

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneğini ziyaret etti.
Çimen, 2016 yılı Aralık ayının son günleri yaklaşırken gurbetçi hemşerilerine Gümüşhane’ye İller Bankasından daha fazla kaynak sağlama adına ikametgâh çalışması için yardımlarını, desteklerini beklediğini ifade etti.

 

 

TİM ÖDÜLLENDİRDİ

Bu yıl ilk kez düzenlenen “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırması kapsamında Türkiye’nin hizmet ihracatı şampiyonları ödüllendirildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın beraberinde 10 bakan ile katıldığı organizasyonda hizmet sektörünün potansiyeli gözler önüne serildi.

2023 yılında 150 milyar dolarlık hizmet ihracatı hedefine ulaşmayı amaçladıklarını belirten Mehmet Büyükekşi, “Araştırmaya konu olan 500 firmamız 2015 yılında toplam 18.5 milyar dolar hizmet ihracatı gerçekleştirdi. Bu rakam ülkemizin hizmet ihracatının yüzde 40’ına tekabül ediyor” dedi.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı