İSTANBUL’DAKİ OSMANCIK’LILAR
Mehmet ÖZATA

İSTANBUL’DAKİ OSMANCIK’LILAR

Advert

2018 yılının son Osmancık’lılar toplantısını Kadıköy Saray Muhallebicisinde yaptık.
Toplantıya, Servet-Selim Çatal, Hicran Bıçakcı-Necati Özdemir,  Zeynep-Hüseyin Gökgöz, Naime-Faruk Helvacı, Hatice-Hasan Küçük, Safiye- Dursun Cankara, Özlem-Hakan Haykır, Prof. Dr. Güngör Evren, Dr. Yüksel Bildirgen, İbrahim Geçkin, Şerif Yedek, Avukat Oğuzhan Er, Nurettin Gökgöz, Fazlı Kurşun, Ekrem Uyar, Vedat Eker, Hayati Ünvermiş, Emrullah Elverici, Mehmet Türkçü, Ünal Kalabalık, Murat Kalabalık, Mehmet Haykır, Mehmet Al, İsmail Şahiner, Enver Göktürk, Yılmaz Helvacı, Adem Erdoğan, Mehmet Solak, Şerif Gelici ve Ercan Koşar katıldılar. 
Ahmet Çörekçi Paşa Cumartesi günleri yaşanan trafik kargaşası, Mahmut Karslı İngiltere’den gelecek kızını karşılaması ve Yakup Eken’de rahatsızlığı nedeniyle toplantımıza katılamadılar. 
Şimdiye kadar yapılan toplantıların en kalabalığı olan (tam 38 Osmancık’lı) toplantımız çok keyifli geçti. 
Kısa bir hoş geldin konuşması yaparak katılımcı arkadaşlara teşekkür ettim. 
“Varlığınız beni çok mutlu ediyor, sizleri sağlıklı ve mutlu görmek bana yaşama sevinci veriyor. Şu anda kendimi sizlerle beraber Osmancık’da Kızılırmak kenarında bir çay bahçesinde toplanmış olarak tahayyül ettim. 
Lutfen, ayda bir yapılan bu güzel toplantı geleneğini beraberce sürdürelim.”  dedim.  
Babası 1944-1947 yılları arasında Osmancık’ta sağlık memurluğu yapan Prof. Dr. Güngör Evren’i arkadaşlara tanıttım. Kardeşi mühendis Erol Evren Amerika’da kızını ziyarete gittiği için Amerika’dan bir mesajla yeni yılımızı kutladı. 
Güngör Evren söz alarak, Osmancık’lılar olarak aranızda olduğum için çok mutluyum. İstanbul Teknik Üniversitesin’den Osmancık’lı Prof. Dr. Tevfik Ayan’ın arkadaşı olduğunu ve Osmancık’lıları ilgi ve sevgiyle izlediğini söyledi. 
Daha sonra söz alan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Yüksel Bildirgen, babası öğretmen Burhanettin Bildirgen’in Osmancık İnönü İlkokulunda yıllarca müdürlük yaptığını ve 
Özgürlük parkından tanıştığı Mehmet Özata sayesinde aramıza katıldığını söyledi. 
Üçüncü olarak Osmancık Ortaokulunda öğretmenlik yapan Hicran Bıçakçı söz alarak, aranızda ortaokulda okuttuğum 5-6 öğrencimle karşılaşmak beni çok mutlu etti. dedi. 
Hicran hocanın eşi Osmancık’ta Orman Bölge Şefliği yapan Necati Özdemir, Osmancık’ta görev yaptığım yıllarda arkadaşlık ettiğim güzel dostlarımı ve vefalı Osmancık’lıları hiç unutamadıklarını anlattı.
Toplantı haberimizi internetten 87 Osmancık’lı arkadaşımıza duyurarak katılımının yüksek olmasını sağlayan gazeteci ve fotoğraf sanatçısı sevgili Mehmet Haykır kardeşimize çabaları için çok teşekkür ediyorum.
Daha sonra aramıza katılan Mehmet Haykır’ın yeni evli oğlu Hakan Haykır’a ve eşi Özlem kızımıza da ömür boyu mutluluklar dileriz. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıcaklık değişimleri turizmi etkileyecektir
Sıcaklık değişimleri turizmi etkileyecektir
Rabia Naz Vatan'ın ölümünü TBMM Araştıracak
Rabia Naz Vatan'ın ölümünü TBMM Araştıracak