Ölü şehrin Feshane aşkı
İlknur OKÇU

Ölü şehrin Feshane aşkı

Advert
Biliyorsunuz değerli Gümüşhaneliler, 29-30-31 Mart tarihleri arasında İstanbul Feshane’de ‘Tanıtım Günleri’nin heyecanını yaşadık.


TÜM ENGELLERE RAĞMEN GÜNDOĞUMU HABER FARKI
Tanıtım Günleri öncesi alınan kimi düşüntülü haberler (siyasilerin, yetkililerin, aklı başında olan herkesin konuşmasına da yansıdı) doğrusu acaba bu kez de şapa mı ortacağız dedirtmedi değil ama ister kuzguna yavrusu meselesi değin, ister büyük Gündoğumuhaberin gücü değin, günler öncesinden yapılan ve yaptığımız haberler adeta ilk gün bu etkinliklerin ne kadar büyük olacağının işareti gibiydi. Doğrusu iki seneden beri yapılmayan daha doğrusu yaptırılamayan Gümüşhane Tanıtım Günleri pek çok kez zihinlerde soru işareti bırakmıştı.. Köşe yazımızın başlığına ‘Ölü şehrin Feshane aşkı’ dedik, birisi çıksa itiraz etse her gün kokladığımız, teneffüs ettiğimiz Gümüşhane’de, ‘Ne var ne yok’ dediğimizde, ‘Fu’layan, oflayan, poflayan insanımızın sesleri  kendilerine cv olacaktır Kaldı ki, iki yıl aradan sonra düzenlenen Tanıtım Günlerine olan yoğun ilgi bunun işareti gibiydi Gümüşhane kim ne derse desin sosyal açıdan çok da hareketli olmayan ölü bir şehirdir..


BAŞKAN AKDEMİR: ‘ARKAMIZDA ALLAH VAR’
Gündoğumuhabere tanıtım günlerinin ilk dakikalarını yorumlayan başkan Akdemir, karşılaştığı zorluklardan söz etti. Akdemir, her türlü  zorlamaya karşın ve bir kuruş destek almadan daha da önemlisi lejyoner standtlarla dolu Feshane’nin Gümüşhanelilerce doldurulduğunu ve büyük ilgi gösterdiklerini ifade etti. Başkanın günler süren kötü hava şartlarından sonra havanın bugün güzel olması manidar değil mi sözleri az da olsa haklılık payını kendisine çevirttirdi.


EĞLENCE TİCARET AYRILMIŞ ÖNEMLİYDİ
Feshane Kültür Merkezinde bu tanıtım günlerinde eğlence bölümüyle Feshane’deki ticari standtların ayrı olması önemli bir etken olmuş. Eğlence isteyen ticaret yapana, ticaret yapan eğlence isteyene mani olmamış. Bu yüzden organizasyonun önemli bir artısı olarak nitelendirebiliriz bu uygulamayı...


HERKES MUTLUYDU ÖNEMLİ KONUKLAR ARTI DEDİRTTİ
Özellikle Gümüşhane tanıtım günlerine olan ilgi herkesi güldürdü. Öyle ki, açılış törenine gelen Ünlü işadamı Aydın Doğan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, DİB Lütfü Doğan, Gümüşhane 23. Dönem Milletvekili  Prof Dr. Yahya Doğan, ilçe kaymakamları, ikinci gün gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, tanıtım günlerine teşrifi önemliydi.


VALİMİZ: ‘MÜTEVAZI VE HALK ADAMI’
Buradan sayın Valimiz Sayın Dr. Yusuf Mayda’ya da bir parantez açmak istiyorum. Gümüşhane gibi zor bir coğrafyada yer alan şehrin valilik makamında bulunan bir isim. Ancak tanıtım günleri boyunca hiçbir bürokrasi örneği göstermemesi, mütevazı ve samimi bir ifadeyle belirtelim ki son derece içten tavırlarla bir kez daha alkışı hak etti.AH ŞU SİYASETİN DİLİ KEMİĞİ
Yani siyasiler gelirse kameralara, mikrofonlara konuşmadan durur mu? Canlı yayın bile uzattırır. Bir vekili unuttururken diğerini göklere çıkartır.  Olmaz arkadaş bir ölçeği kaşığa doldururken ne taşıracaksın ne de eksilteceksin..
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yazar İnci Aral'ı Ağırladı
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yazar İnci Aral'ı Ağırladı
Oturtmuyorlar İnsanı
Oturtmuyorlar İnsanı