Seçimler yaklaşırken...
İlknur OKÇU

Seçimler yaklaşırken...

Advert
Türkiye ne zaman seçim havasına girse, İnanılmaz şeyler hayret verici gelişmeler peş peşe gelir. Örneğin daha birkaç gün önce lögar kapağının açık unutulduğu için düşerek yaşamını yitiren küçük çocuğun haberinden sonra Tv’ler, medya çalışmaların hızla tamamlandığını dem vurur. Oysa kapak açık dursa da hiç elim bi şey olmasa, Ne başkan ortada görülecek nede lögar kapağı kapanacak Şunun için söyledim. Yerel seçimler yaklaşıyor. Bakıyorum tüm belediyeler kamyon, kamyonet, işçi, kazma, kürek işbaşında.. Neden? Çünkü yerel seçim geliyor da ondan..

İDEOLOJİ Mİ, HİZMET Mİ? Yine bi soru siz yerel seçimde kime neden oy vereceksiniz, Atıyorum Gümüşhane’de kime neden oy vermeyi düşünüyorsunuz, Yarışın kimler arasında geçeceği belli, O zaman şu soruyu sormak gerekir, Ben oyu kime vereceğim, İdeolojiye mi, yoksa hizmete mi?
VAR MI BİR PROJE, GELECEĞE ADIM Katı atık, asfalt, dere ıslahı proje değildir benim için ben bu sözü bir yerel başkana ifade ettiğimde kızmıştı. Ama dere ıslahı proje değildir tekrar ediyorum, Belediyenin yapabilirse asli görevidir, Suyu arıtma da, Sağlıktır ciddi çalışma ister. Onun ötesinde projeler var mı? İfade edilen Gümüşhane adına, Şunuda yapalım, bunuda şehre kazandıralım diye… Daha geçtiğimiz haftalarda kutladığımız 20. Kuşburnu Festivalini  bile kısıtlı imkanlarla yaptık diye bağırdı yetkililer, Diyeceksiniz ki, böyle söyleyenler projeden söz edebilir mi?
GÜMÜŞHANE NELER BEKLİYOR? Anadolu’nun ücra köşesinde belediyecilik zordur, İstanbul’dan kamyon ver, kamyonet getir abi demekle belediyecilik olmaz, İktidarın kıt kanaat verdiği üç kuruş zaten personel giderine ancak yetiyor, Bi de rakip kazanamamışsa, Allah hepsine kolaylıklar versin
İMKAN OLSA DA YARIŞANLARI TV’DE GÖREBİLSEK Benim hep iddiamdır, Hayalimdir, Yarışanlar Gümüşhane’de imkan olsa da, Tv’ler karşısında kendilerini anlatabilseler Günyüzü, Devekorusu, Karaçukur, Ketençukur, Kabaköy, Söğüteli’de ne diyor bunlar diye duyabilse, Yoksa kapıya minibüsü getirip haydi sandığa ver bana oyu demekle yerel yönetim de olmuyor, Beş yıl heba oluyor…
SOKAĞIN SESİ Sözün kısası gerçekten sokağın sesini iyi dinlemek gerekir, Yaşanabilir Gümüşhane için neleri başarmalıyız, Sağcı,  solcu, milliyetçi, kapitalist hepsinin düşüncesi ne olursa olsun, dinlenmeli, not edilmeli..  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pestil köme üreticileri Mehmetçiğin yanında
Pestil köme üreticileri Mehmetçiğin yanında
Bir yıl ne çabuk geçti
Bir yıl ne çabuk geçti