Gümüşhane'de ne var ne yok
Tellal

Gümüşhane'de ne var ne yok

Advert
- CHP Kelkit ilçe eski başkanı Çetin Özdemir, Suriye'de yaşanan gelişmelere değindi.  Özdemir, gelinen noktada ifade edebilecekleri en önemli gelişmenin, AK Parti iktidarına 10 yıldır destek veren büyük güçlerin şimdi karşılığını istediğidir diye konuştu.

- Gümüşhane merkez Tekke beldesi belediye başkanı Gürsel Şeyhoğlu, 2004 yılından beri hayal ettikleri Bahçecik Mevkii Kermut Deresi barajının temelini 2013 yılında atacaklarını söyledi.  Şeyhoğlu; son AK Parti il kongresi için Gümüşhane'ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun konuya ilişkin olarak Gümüşhaneye sözü olduğunu belirtirken, desteklerinden ötürü milletvekillerine de teşekkür etti.

- Gümüşhane İl Jandarma Alay Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, Vali Dr. Yusuf Mayda'yı makamında ziyaret ederek veda etti. İzmir Bornova 10. Eğitim Alay Komutanlığına atanan Yılmaz'a Vali Dr.Yusuf Mayda tarafından başarı belgesi ve Gümüşhane'de basılan Osmanlı paraları rölyefi verildi.

- Gümüşhane’nin Köse ilçesinde tarımsal sulama ve içme suyu amaçlı yapılan Köse Barajında ki su seviyesi giderek yükseliyor 
Açılışının ardından su tutulmaya başlanan fakat gövdesine yakın bölgede meydana heyelan nedeniyle boşaltılan baraj gölünde heyelanlı sahada gerekli temizlik ve düzenleme çalışması yapılarak yeniden su tutulmaya başlandı.  Toplamda 15 milyon metreküp su hacmine sahip olan baraj gölünün tarımsal sulama amaçlı olarak planlandığını fakat daha sonra hem Köse hem de Kelkit ilçesi ile bazı yerleşim yerlerinin de içme suyu ihtiyacının giderilmesi noktasında çalışma yapıldığını ifade eden Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, 2013 yılında hem içme suyu hemde sulama suyu tesislerinin bitirilmesinin planlandığını söyledi.

- Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Irkın, makine ve ekipmanları hibe desteği başvurularının 1 Ağustosta sona ereceğini söyledi. Irkın; “ Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarımsal Makine ve Ekipman alımlarının desteklenmesi başvuruları devam etmektedir. Proje kapsamında alınacak makine ve ekipman bedelinin KDV hariç yüzde 50‘si hibe olarak ödenmektedir. Projenin uygulanmasına 3 Temmuz tarihinde başlanmıştır. Makine ve Ekipman desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerimizin bu tarihten önce başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Dedi.

- Ramazan ayı münasebetiyle ilimiz merkezinde kahvehaneler ve lokantalar tarafından kaldırım ve yollara taşan masa ve sandalyelerle ilgili olarak çok fazla şikayet gelmesi sebebiyle bu uygulamaya son verilmesi konusunda Gümüşhane Belediyesi yetkilileri ilgili esnafları denetledi.  Son günlerde gerek yerel basına çıkan haberlerde, gerekse vatandaşların yaya geçişini olumsuz yönde etkilediğini belirttiği bu uygulama konusunda şikayetleri neticesinde Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırımları ve yolları işgal eden tüm esnafları denetleyerek bu uygulamaya son vermeleri konusunda uyarılarda bulundu
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı