Çantada keklik miyiz?
Tellal

Çantada keklik miyiz?

Advert
Offf, of diye başlıyor hikaye..Çeyrek asırdan fazladır beklediğimiz havalimanı projesi, hala diken üstünde duruyor. Gümüşhane’de herkes bu konuda olmalıdır, yapılmalıdır diyor. Ama onun ötesinde ne var, kimse bilmiyor. Gün geçmiyor ki Gümüşhane ili dışında yurdun bir başka bölgesinde yarı bitmiş, daha önce bitirilememiş ya da yapılan havalimanı açılışı olmasın. Boy boy törenler düzenlenmesin, o il’e mesaj gönderilmesin. Ne çare Gümüşhane’de hala tek bir kazma dahi vurulmamış havalimanı projesine. O zaman şu soru geliyor aklımızın bir köşesine Gümüşhane acaba Ankara’dan çantada keklik mi görünüyor?  Her dönem hala hazır devam eden iktidara hiçbir zaman teveccühünü esirgememiş Gümüşhane, kazanın içinde kaynatılan çakıl taşları misali ha pişti ha pişirilecek diye bir kenarda mı tutuluyor; ne ki Gümüşhane’nin artık dayanacak gücü de kalmadı. Ya da bir başka değişle siyasiler, ‘olacak olacak’ deyip bu konuda bir adım atılmadığını görmüyorlar mı? Ahmet gelecek, Mehmet gelecek, şu mesajı verdi, sırtımızı sıvazladı sözleri havalimanını maalesef Gümüşhane’ye getirmiyor. Keşke Gümüşhane’ye trilyonlarca maliyet gerektiren gölet yapılacağına belki maliyeti daha az olabilecek havalimanı yapılabilseydi....
Hırsızın hiç mi kabahati yok da demeyelim hani. Gümüşhane havalimanı konusunda acaba yeteri kadar bir lobi oluşturdu mu, sesini yükseltti mi, hesap sordu mu, Ankara’dan kim gelirse gelsin dediklerine inanmaktan başka ne yapabildi ki.. Soruyoruz, Gümüşhane Ordu, Giresun, Şırnak, Bingöl, Adıyaman’dan daha az mı destek verdi iktidara ya da cafcaflı sözlerden usanmadı mı…?

GÜMÜŞHANESPOR İSTANBUL’A GELECEK…HABERİ OLAN VAR MI? Kırmızı Beyazlı ekibimiz Türkiye Kupası ilk tur müsabakasında İBB ile karşılaşacak. Onun öncesinde Kartal müsabakası olacak. Müsabakalar İstanbul’da.. Her ortamda Gümüşhanelilikten ya da Gümüşhane kimliğinin ayrıcalığından söz edenler nerede? Bu müsabaka hakkında kimin haberi var veyahut başta STK’lar, siyasiler,  yöneticiler olmak üzere kim ne kadar hazırlık yapabiliyor. Gümüşhanespor yoksa her zaman ki gibi binlerce hemşerisinin olduğu bir il de boş tribünlere mi oynayacak..?  
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Azerbaycan'da Ağaç Dikme Seferberliği
Azerbaycan'da Ağaç Dikme Seferberliği
Bayburt Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
Bayburt Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor