Ramazan bereketli geçiyor
Tellal

Ramazan bereketli geçiyor

Advert
*Kış turizmiyle ilgili incelemelerde bulunmak üzere Gümüşhane’ye gelen Avusturya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Konstantin Bekos, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı’yı makamında ziyaret etti. 

*AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün beraberinde İl Başkanı Ercan Çimen’le birlikte Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan esnafları tek tek ziyaret ettiler.

*Gümüşhane Belediye Başkanlığı’nın vermiş olduğu iftar daveti öncesi gerçekleştirilen ziyarette; Milletvekili Üstün ve İl başkanı Çimen esnafın sorunlarını dinlediler ve sorunların çözümü noktasında gerekli girişimlerin ve adımların atılacağını ifade ettiler.

*Gümüşhane Belediyesi tarafından Ramazan ayı münasebetiyle iftar yemeği düzenlendi. Sema Doğan Parkında düzenlenen yemeğe Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, AK Parti Gümüşhane Milletvelilleri Doç.Dr. Kemalettin Aydın, Feramüz Üstün, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Albay Serhat Önder, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Sayıştay 6. Daire Başkanı Hasan Fehmi Ezber, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Arslantaş, Ağır Ceza Reisi Mehmet Selim Eren, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, İl Genel Meclisi Başkanı Sebahattin Çobanoğlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, İl Müftüsü Dr. Süleyman Aktaş, 22. Dönem Milletvekilleri Sabri Varan, Temel Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen, MHP İl Başkanı Orhan Mazman, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, Belediye Meclisi Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.Sema Doğan Parkında düzenlenen yemeğe Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, AK Parti Gümüşhane Milletvelilleri Doç.Dr. Kemalettin Aydın, Feramüz Üstün, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Albay Serhat Önder, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Sayıştay 6. Daire Başkanı Hasan Fehmi Ezber, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Arslantaş, Ağır Ceza Reisi Mehmet Selim Eren, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, İl Genel Meclisi Başkanı Sebahattin Çobanoğlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, İl Müftüsü Dr. Süleyman Aktaş, 22. Dönem Milletvekilleri Sabri Varan, Temel Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen, MHP İl Başkanı Orhan Mazman, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, Belediye Meclisi Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

*Gümüşhaneli ünlü söz yazarı Osman Nebioğlu ( Hışır Osman) türkülere olan sevgisinin çok küçük yaşlarda başladığını söyledi.

*Gümüşhane'nin Tekke beldesi Kaleönü mahallesinde belediye sınırları içerisinde yapılan sondaj çalışmaları sonucu 70 metre derinlikten çıkan maden suyu adeta boşa akıyor.

*İlimiz Kürtün ilçesinde bulunan fındık bahçeleri, 02/08/2011 tarihinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Irkın, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Vedat Aydoğan, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Uğur Ertop, Kürtün İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ünlü ve Taşlıca Köyü Targel Personeli Ziraat Mühendisi Serkan Sevim tarafından ziyaret edilmiştir.


*Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere öğle saatlerinde Bayburt'tan Gümüşhane'ye gelen Bekir Bozdağ, ilk olarak Gümüşhane Üniversitesini ziyaret etti. Burada Rektör Prof. Dr. İhsan Günaydın'dan üniversite hakkında bilgi alan Bozdağ, kendisinden talep edilen kampüs alanındaki cami inşaatı işi için Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile telefonla görüşerek yardım edileceği sözünü verdi. Daha sonra Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Camisi'nde incelemelerde bulunan Bozdağ, öğle namazını da bu camide kıldı. Daha sonra Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda ve Belediye Başkanı Mustafa Canlı'yı ziyaret eden Bozdağ, ardından Ak Parti İl Başkanlığı'na geçti. Partisinin il binasına yürüyerek giden Bekir Bozdağ, cadde üzerindeki esnaflar ve vatandaş ile de sohbet etti.

*Gümüşhane’de uzun yıllardan beri çay ocağı işleten fanatik Trabzonspor'lu İbrahim Gürbüz, kulüp başkanı Sadri Şener’e kızarak Fenerbahçeli oldu


DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Egosu yüksek kişi daha fazla öfkeleniyor!
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı
Zorlu mera, DAP İdaresi’nin desteğiyle yeniden canlandı