Kabine değişikliği
Dr.Atilla YILMAZ

Kabine değişikliği

Advert
Yerel seçime adeta kilitlendik. Başbakan şimdi en güvendiği isimleri sahneye sürdü. Binali Yıldırım İzmir, Sadullah Ergin Hatay, Fatma Şahin Gaziantep’ten aday gösterildi.

Ustalık dönemi kabinesi şimdi yeni bir değişim bekliyor. Tabi konu kabine değişikliği olunca acaba kim olacak? Diye kulisler başlıyor. Adalet Bakanlığı için Bekir Bozdağ ismi geçiyor. Ali Babacan’ın, Zafer Çağlayan, Bülent Arınç’ın siyaseti bırakacağı kulağımıza geliyor. Netice itibarıyla bir kabine hazırlığı var. Yeni kabine ister istemez şimdilik kimlerden oluşacak bilinmiyor ama yeni gündemin en heyecan verecek konumunu oluşturuyor.

İzmir ve Antalya borcunu ödemeli Yerel seçim bu kez çok önemli bir hale geldi. Bizim açımızdan Antalya ve İzmir’in önemi büyük. Başbakan Erdoğan Binali Yıldırım’ı İzmir’den, Menderes Türel’e Antalya’dan aday gösterildi. Her iki ismin AK Parti camiasında ne kadar sevildiği zaten biliniyor. İzmir’in bu kez AK Parti iktidarına bir şans vermesi gerektiğini düşünenlerdenim. Zaten kabinenin en başarılı bakanı Binali Yıldırım’ın İzmir’den aday gösterilmesi bunun bir aşaması değil mi? Her iki şehrin seçmeninin bu kez doğru tercihi yapıp doğru adaya oyunu vereceğini tahmin ediyorum.

Şeb-i Aruz törenleri Hafta sonunun en güzel tablosu Sinan Erdem’deki Şeb-i Aruz törenleriydi. Sayın başbakanda oradaydı. Salondan çıkan saygısız hareketlere bi şey demeyeceğim. Herkesin yaptığı kendi ile eşdeğerdir. Gecenin en güzel görüntüsü sayın Başbakanımızın söylenen ilahilere eşlik etmesiydi. Tabi anlayabilene..
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pestil köme üreticileri Mehmetçiğin yanında
Pestil köme üreticileri Mehmetçiğin yanında
Bir yıl ne çabuk geçti
Bir yıl ne çabuk geçti