Siyaset

Lütfen Oyuna Gelmesinler

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, birdenbire patak veren saraydaki CHP’li tartışmasına; ‘SARAYA GİDEN CHP’Lİ HABERİNİN İÇERİĞİNE BİR DE BU CEPHEDEN BAKALIM!’ başlığı ile katıldı.

AP Genel Başkanı Öz, yazısına ‘’İspatı kabil değil ancak bende bir tahmin yapayım diyorum..’’ diye başlarken;

‘’Yazılanlar müthiş bir senaryonun iyi kurgulanmış bir neticesidir! Ancak nereye varır bilinmez!!’’ görüşü dikkat çekti.

Prof. Öz, tartışmanın amacını; Amaç: ABD dönüşü aleyhte yaşanacaklar karşısında itibar kaybetmemek için gündemi değiştirmek!’’ şeklinde yorumladı.

Adalet Partisinin Genel Başkanı Öz’ün tartışmalara yönelik değerlendirmeleri şöyle:
Yöntem: Bir taşla iki kuş vurmak yani mevcut gündemi hasıraltı ederken ustaca rakibi de yok etmek!

Gelelim icraata:
– CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na saraydan bir sözde muhbir aracılığıyla Muharrem İnce ile Cumhurbaşkanı sarayda pazarlık yaptı yalanını uçurmak.
– Ardından bu yalanı sol cenahta sözüne itibar edilen bir köşe yazarına yazdırmak. Bunun içinde sağ görüşlü bir basın mensubunu haber kaynağı olarak kullanmak.
– Sonra da aynı haber kaynağı basın mensubunu olayın doğruluğunu şüpheye mahal bırakmayacak bir şekilde teyit etmeleri için Kemal Kılıçdaroğlu’na göndermek.
– Ayrıca daha inandırıcı olsun diye bu basın mensubuna saraya sözde giriş çıkış yapmış farklı araç plakaları verdirerek hafiyemsi bir hava içinde işi garantiye almak.
– Haber yayınlanınca da olayda hiçbir dahili olmayan masum Muharrem İnce’yi yaradılışının fevri olmasını da hesaba katarak ve sağ basını da kullanarak dolaylı şekilde provoke etmek, çileden çıkarmak ve Kemal beyle sorunlu olmalarını bir fırsata çevirmek.
– Hemen ardından TV programlarıyla CHP’yi bir yangın yerine çevirmek ve ülkeyi bu gündeme kilitlemek, itibarsız hale getirerek Kemal beyin muhalefet azmini kırmak.
– Sonra da haberi basından öğrenmişçesine kameraların karşısına geçerek: böyle bir şey yok, külliyen yalan, eğer ispatlayan olursa makamımdan istifa ederim diyerek avazı çıktığı kadar bağırmak ve zarar verirken de yeni bir mağduriyet yaratmak.
– Daha sonra da bay Kemal, kongreyi garantilemek için ne entrikalar çeviriyorsun diyerek feveran etmek, onu kendi seçmenin gözünden düşürmek ve olayı günlerce tırmandıracak bir tartışma açarak kabahatlerle dolu AKP gündemini bir günde yok etmek!!

Zeka müthiş ancak keşke bu zekayı iyilik ve ülkenin ali menfaati için kullanılıyor olsalardı!!

Son derece endişe verici bu plan karşısında Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Muharrem İnce’nin birbirinden endişe etmek yerine bilakis itidalli ve büyük bir uzlaşı içinde olmaları ve hep birlikte daha büyük bir mücadeleye soyunmaları gereklidir. Zira işin sonunda ülkenin istikbali söz konusudur. Lütfen oyuna gelmesinler!!

Aksi halde ne CHP kalır ne de Millet ittifakı!! 24 Temmuz başarısı bir entrikaya kurban gider ve bir daha da böyle bir başarı elde etmek asla mümkün olmaz!!

Mevzubahis Vatansa gerisi teferruattır..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı