Siyaset

Millet ittifakı da ömür boyu devam edecek mi?

24 Haziran Genel Seçimleri öncesi oluşan Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi arasındaki Cumhur ittifakı

24 Haziran Genel Seçimleri öncesi oluşan Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi arasındaki Cumhur ittifakı, bugün itibarıyla ağır bir yenilgi almış olsa da birlikteliğin her iki parti yöneticileri tarafından devam edeceği sıklıkla ifade ediliyor.

İttifakın karşısında yer alan Millet ittifakının (CHP + İYİ Parti) geleceği hakkında ise düşünceler aynı mı? Bu konudaki açıklama CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’dan geldi.

Tarhan, Millet ittifakının devam edip etmeyeceği, süresi konusunda ise bakınız hangi görüşleri dile getirdi:

‘Zaten ömür boyu birliktelik diye siyaset yapılıyorsa siyasi partiler o zaman birleşsinler Devlet Bahçeli AK Parti ile MHP’yi birleştirsin. O zaman gerek yok iki parti çatısı altında.

İttifak ilkeler bazında bir araya gelinir konjonktürü değerlendirerek bir araya gelinir, onun için bugünkü yapıyla konuşmak gerekir, ittifakları yani ittifakalar ömür biçmek doğru değil siyasette 24 saat çok önemli.

Bugünkü konjonktüre baktığımız zaman İYİ Parti ile ittifak yaptık millet ittifakı olarak bir araya geldik değerlendirdik ilkeler bazında.

Burada partimizin,  partilerin çıkarını düşünmeden bizim hedefimiz ülkemizin geleceği ülkenin birliği beraberliği ülkedeki hukuksuzluklara karşı adaletsizliklere karşı biz bir araya geldik yani partilerimiz bu birliktelikte ilkesel anlamda bir araya geliyorsalar partilerin oy hesapları olarak hesaplamıyoruz.

Biz milletin çıkarını hesaplıyoruz onun için millet ittifakı altında bir araya geldik milletin bu süreçteki sıkıntılarını aşmak için ekonomik ve siyasi anlamda her bölgesel anlamdaki sorunları çözme açısından biz araya geldik,  birlikte yürüyoruz ileri ki süreçleri bugünden değerlendirmek doğru değil’.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı