Siyaset

Muş’u bir de Akşener’den dinleyin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Muş’ta ziyaretlerine devam ediyor

Teşekkür ziyaretleri kapsamında Muş’ta programına devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İl Başkanlığı tarafından organize edilen akşam yemeğinde çevre illerin başkanları ve partililerle buluştu.

Meral Akşener, partililere hitaben yemekte yaptığı konuşma da “Muş kültürüyle, insanlığıyla, tarihiyle, tarım ve hayvancılığın merkezi olmasıyla, kapanan şeker ve tekel fabrikalarıyla Güneydoğumuzun ışığı, yıldızı olan bir ilimizdi. Ama 17 yılda gelinen durumda Muş’un gayrisafi milli hasıladan aldığı paya, gelişmişlik düzeyi olarak baktığımız zaman, TÜİK’in yaptığı açıklamalarda ilan edilen sonuçlara göre Türkiye’nin bütün illeri arasında sondan üçüncü olmuştur. 80 km uzunluğunda bir ova olan Muş Ovası, geçmişte büyüklerimizin de söylediği gibi ‘İnsan diksen insan olur, ne diksen o olur’ verimliliğinde, kavundan karpuza kadar birçok ürünün yetiştiği bir ovadır. Ancak şu anki duruma baktığımız zaman üzerinde doğru dürüst ağacın, bitkinin bulunmadığı, üretimin yapılmadığı koskocaman bir toprak parçası olmuştur” dedi.

Muş’taki her bir tarlanın bir fabrika olabilecek verimlilikte olduğunu belirten Meral Akşener, “800 kişinin çalıştığı fabrikayı kapatıyorsunuz, pancarı bitiriyorsunuz. Aynı zamanda pancar üreticisini, üretim anlayışını, üretme hevesini de aşağıya düşürüyorsunuz. Ondan sonra da Muş’un gelişmişliği üzerinden nutuk atıyorsunuz” sözleriyle iktidarı eleştirdi.

Meral Akşener konuşmasının sonunda Muşluların gösterdiği teveccühü unutmayacağının altını çizerek, beraberindeki heyetin bugünden itibaren Muş’ta ikamet eden birer vatandaş gibi kentin problemlerini takip edeceğini ve kendisinin de bunun takipçisi olacağının sözünü verdi.

Akşener, programın sonunda kadın kollarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı