Siyaset

‘Ne oldu da parti kuruluyor?’

AK Parti Kürtün İlçe Eski Başkanlarından, Eski İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Güvendi

AK Parti Kürtün İlçe Eski Başkanlarından, Eski İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Güvendi, yeni parti kurma girişiminde bulunacak olan Eski AK Partili Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na seslenerek, ‘Vefa böyle mi olur’ diye seslendi.

Güvendi, yeni parti kurma çabasının herşeye karşıt güçlü pozisyonda olan AK Partiyi etkilemeyeceğini de ifade etti.

Hüseyin Güvendi, 17 yıllık AK Parti iktidarının iç ve dış güçlerle mücadele vererek bugünlere geldiğini belirterek, her iki isme sitem de bulundu.

‘Ne oldu da parti kuruluyor? Parti kurulmasına dönük eski partililer olarak hangi sebep sizleri buralara itti? Biz anlamış değiliz. Vefa bu mudur? Bugün tüm dünya Türkiye’ye karşı iken içerideki bazı fırsatçılar dört gözle bekler iken bu girişim de nereden çıktı? Yapamıyorsanız daha iyi yapana işi ehline vermenin neresi hatadır? AK Parti herşeye karşın yine en güçlü halk nazarında itibarı yüksek bir parti değil midir? Bu sorulara yanıt bekliyoruz. Biz yeni parti kurma noktasındaki zamanlamanın da manidar olduğunu düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve kabinesi ne olursa olsun bu ülkenin sorunlarına çözüm üretecek yeterliliktedir bu ortamda katkı sunmak, birlikte konuşmak hareket etmek varken ayrılmadan söz etmek gerçekten doğru bir eylem de değildir’.

Güvendi, söz konusu ayrılık sonrası Babacan’la hareket edecek partililerinde Gümüşhane’de dâhil olmak üzere hata yapacaklarını da ifade etti.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı