Yerel

Onlarca tebrik telefonu aldım

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Belgin Tungul Çakır

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Belgin Tungul Çakır, İstanbul’u alan CHP’nin yeniden millete umut olduğunu söyledi.

GÜNDOĞUMU’na açıklamalarda bulunan Çakır, Gümüşhane genelinde yaşanan ekonomik durgunluğa dikkat çekti.

31 MART 23 HAZİRAN UMUT OLDU

Çakır, gündemin ilk sırasında yer alan iki kez yenilenen ve iki kez millet ittifakının galip geldiği yerel seçimi değerlendirdi. Çakır, ‘Onlarca tebrik telefonu alıyorum. İnsanlar öylesine bu iktidardan şikâyetçi ki, Sayın İmamoğlu yeni bir umut olmuş, yeni bir moral kazandırmış. Şimdi bu umutla moralle insanlar geleceğe daha bir başka bakıyor.’ Dedi.

 

ÇEVRE YOLU ARAP TURİSTİ GÜMÜŞHANEYE GETİRMEDİ

Şehir gündemine ilişkin soruları yorumlayan Çakır, özellikle yaz mevsiminin yaşandığı şu günlerde yaşanan garip bir olayı da anlattı. İl Başkanı Çakır, ‘Okuyoruz Arap turist Tomara’ya hayran kaldı diye. İyi de bu turist Gümüşhane’ye neden uğramıyor? Bir çevre yolu meselesi var. Trabzon’dan gelen turist Gümüşhane’ye uğramadan Şiran’a gidiyor. Soruyoruz bu çevre yolu kime yaradı? Trabzon’a bakıyorum Arap turist kaynıyor, Gümüşhane’de bir şey yok. Tomara’ya gelsin, Kelkit’e gelsin bir şey dediğimiz yok ama Gümüşhane’ye gelmeyen turist ne işe yarayacak’ dedi.

DÜŞEN KAYA PARÇALARI

Öte yandan yerel medyanın başlıklarını da süsleyen Mezire yolu üzerinde yapılan hafriyat dökme çalışması esnasında düşen kaya parçalarının da kamuoyunda rahatsızlık duyulmasına sebebiyet verdiği belirten Çakır, bölge sakinlerinin bu konuda şikâyetlerine karşılık beklediğini ifade etti. İl Başkanı Çakır, şehrin böylesine bir görüntüyü hak etmediğini dile getirdi.

 

EKONOMİ BERBAT DURUMDA

Çakır bir soru üzerine şehirdeki ekonomik anlamda yaşanan durgunluğun gözle görülür bir şekilde hissedildiğini söyledi.

Çakır, ‘Seçim bitti ortada bir sakinlik var ancak halkta gerçekle karşı karşıya kaldı. Tam anlamıyla bir durgunluk yaşanıyor, ekonomi gerçekten berbat durumda. Şimdi ne olacak onu bekliyoruz?. Yine halk neredeyse şehirden kaçacak duruma geldi. Sorunlarına çare arayacak yetkiliyi gözlüyor’ diye konuştu..

 

HATA YAPMAZSAK BU İTTİFAK YENİ UMUT OLUR

İl Başkanı Çakır, 31 Mart ve 23 Haziran’ı milletin teveccühü ile başarıyla atlatan Millet ittifakının 1989’da olduğu gibi hata yapmadığı sürece yeni bir umut olarak ortaya çıkabileceğini öne sürdü.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı