Eğitim

‘Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü’

‘Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü’ Gümüşhane Üniversitesi ve Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü

‘Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü’ Gümüşhane Üniversitesi ve Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında  imza altına alındı.
Gümüşhane İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Gümüşhane Üniversitesi işbirliği neticesinde yapılan protokolle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’e bağlı bilim ve sanat merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğini artırmak ve eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitenin imkân ve deneyimlerinden yararlanmasının sağlanması amaçlanıyor.  Rektörlük makamında gerçekleşen protokol, Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan tarafından imzalandı.


İmzalanan protokol metni hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Öğrencilerin ve öğretmenlerin bilimsel faaliyetlerini sürdürürken teknolojinin olanaklarından yararlanmaları, bilgi, beceri ve yeteneklerini millî değerlerine hizmet edecek şekilde kullanmaları için ülkemizin bilimsel ve teknolojik araştırmalar konusunda öncü kuruluşlarının deneyimlerinden yararlanmaları gerekmektedir. Gümüşhane Üniversitesi olarak da bu öncülüğümüz neticesinde Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ‘Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü’ne imzalarımızı attık. Ülkemiz genelinde yaygınlaştırılabilecek olan çeşitli eğitim ve tanılama modelleri yardımıyla özel yetenekli öğrencilerimizin eğitim ve istihdamında sürdürülebilir bir devlet politikası belirlemek ve sorumlu kurumlar aracılığıyla kurumsal ve toplumsal farkındalık sağlayarak bu öğrencilerimize yetenekleri doğrultusunda eğitim imkânı sunmak ülke olarak hepimiz için büyük önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra öğrencilerin yetenekleri doğrultusundaki alanlara yönlendirilmesinin ve ilgili sektörlerde istihdam edilmesinin önünün açılmasının ülkemiz geleceği açısından oldukça önemli olduğuna inanıyoruz. Bu amaç doğrultusunda bilim ve sanat merkezlerinin yapacağı patent/faydalı model, marka, tasarım ve ürün konularında fuar, seminer, panel, sempozyum, konferans ve yarışma gibi farkındalık etkinliklerinde üniversitemiz imkânları ve deneyimlerinden faydalanılacaktır. İmzalanan protokolün başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm Gümüşhane halkımıza hayırlı olmasını diler, Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan’a da işbirliğinden dolayı teşekkürlerimi sunarım.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.
Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ise imzalanan protokol ile ilgili olarak, “Özel yetenekli öğrencilerimizin eğitimi adına güzel bir anlaşma oldu. İmzalanan bu protokol inşallah her iki taraf için de hayırlı olur. Bu amaçla Gümüşhane Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e ve ekibine bizlere kapılarını açtıklarından dolayı şimdiden teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı