Siyaset

Pestil köme üreticileri Mehmetçiğin yanında

Gümüşhane Mehmetçiği yalnız bırakmıyor. İl genelinde bulunan iş dünyası ve STK’lar Barış Pınarı Harekâtındaki Mehmetçiğe destek

Gümüşhane Mehmetçiği yalnız bırakmıyor. İl genelinde bulunan iş dünyası ve STK’lar Barış Pınarı Harekâtındaki Mehmetçiğe destek için Vali Kamuran Taşbilek’i ziyaret ederek Türk Bayrağı takdim etmişlerdi. Bu kez Pestil Köme Üreticileri Birliği 1071 kilogramdan oluşan pestil kömeyi Barış Pınarı Harekâtında yer alan Mehmetçiğe gönderdi. Vali Taşbilek organizasyonda yaptığı konuşma da, ‘Gümüşhane’miz adına, bütün milletimiz adına ordumuzla, Mehmetçiğimizle kalbimizin bir attığını göstermek amacıyla arkadaşlarımızın böyle bir organizasyonu oldu. Bundan dolayı bütün üreticilerimize teşekkür ediyorum. Gümüşhane halkı olarak Barış Pınarı harekâtında her bir ferdimizin Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanlarımıza, Komutanlarımıza, Kahraman Mehmetçiğimize desteğimizin tam olduğunu, yanlarında olduğumuzu buradan ifade etmek istiyorum’’ dedi.


Gümüşhane’de pestil ve köme üreticileri Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeyinde düzenlenen ‘Barış Pınarı Harekâtına’ katılan Mehmetçiklere pestil ve köme gönderdi.

Törende konuşan Vali Kamuran Taşbilek, etkinliğin Gümüşhane Pestil ve Köme Üreticileri Birliği tarafından organize edildiğini, Gümüşhane’deki pestil üreticilerinin tamamının, operasyona destek olmak, oradaki askerlere sevgilerini, desteklerini göstermek, Kahraman Türk ordusuyla beraber olduklarını, yüreklerinin onlarla attığını ifade edebilmek ve desteklerini ifade etmek amacıyla Bin 71 kilogram pestil ve köme gönderdiklerini söyledi.

Organizasyonun bütün pestil üreticilerinin desteğiyle düzenlendiğini,   Gümüşhane ilinden bir sevgi köprüsü, bir dua köprüsü oluşturmak amacıyla gerçekleştirildiğini dile getiren Vali Taşbilek, “Gümüşhane’miz adına, bütün milletimiz adına ordumuzla, Mehmetçiğimizle kalbimizin bir attığını göstermek amacıyla arkadaşlarımızın böyle bir organizasyonu oldu. Bundan dolayı bütün üreticilerimize teşekkür ediyorum. Gümüşhane halkı olarak Barış Pınarı harekâtında her bir ferdimizin Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanlarımıza, Komutanlarımıza, Kahraman Mehmetçiğimize desteğimizin tam olduğunu, yanlarında olduğumuzu buradan ifade etmek istiyorum.” dedi.

Barış Pınarı Harekâtının uluslararası hukukun verdiği güçle, yetkiyle gerçekleştirildiğini belirten Vali Taşbilek, “Barış Pınarı Harekâtı, ülkemizin güneyini terörist unsurlardan temizlemek, ülkemizin bekasını sağlamak ve temizlenecek bölgeye de ülkemizde kardeşçe, halisane duygularla misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin bir kısmını o bölgede devletimizce oluşturulacak güvenli bölgeye yerleştirerek insanların vatanlarıyla buluşmasını sağlamak noktasında yapılan bir harekâttır. Gümüşhane olarak, pestil ve köme üreticisi arkadaşlarımıza, kahraman ordumuza destek ve dualarını ifade etmek amacıyla böyle bir program yaptıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Osman Ayas’ın yaptırdığı dua sonrası koliler kargo aracına protokol üyeleri tarafından yüklenerek operasyona katılan kahraman Mehmetçiklerimize gönderildi.

 

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı