Yerel

Seçimlerden yorulduk

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, ülke ekonomisi ve işsizliğin ilk sırada çözüm bekleyen sorunlar olduğunu artık ekonominin konuşulmaya başlanılması gerektiğini söyledi.
23 Haziran sonrası İstanbul seçimlerinin Gümüşhane’ye olası yansımalarını değerlendiren Akçay, İstanbul destekli yardımların küçük çaplı olabileceğini düşündüğünü, her belediyenin öncelikli olarak kendi bütçesini oluşturması gerekliliğini öne sürdü.
Bütçe ve planlamanın önemine de vurgu yapan Akçay, Gümüşhane’de hizmetlerin kesintisiz devam edeceği konusundaki düşüncesini ise korudu.

SEÇİMLERDEN YORULDUK
GTSO Başkanı Akçay, ülkenin seçim atmosferinden kurtulması gerektiğini ifade ederken, ‘Seçimlerden yorulduk, artık dört yıl seçim düşünmek istemiyoruz. İş dünyası olarak yapısal reformların gerçekleştirilerek uygulanabilir şekliyle fayda sağlamasını bekliyoruz’ dedi.

EKONOMİK SIKINTILARA RAĞMEN GÜMÜŞHANEDE İYİ ŞEYLER DE OLUYOR
Ekonomik anlamda yaşanılan sıkıntılara dikkat çeken Akçay, herşeye rağmen şehirde iyi şeylerinde olduğunu söyledi.
Akçay, ‘Örneğin İŞGEM’de üç ayrı departman da bunlar herle yapımı, kutu koli üretimi ve ofset baskı olmak üzere mal üretiyoruz. İŞGEM için söylenebilecek şey sadece il bazında bölge bazında değil ülke bazın da ağırlığı taşıyacak bir merkez olarak görülmektedir. İŞGEM artık dışarıdan da talep gören bir hizmet sahası olarak görülüyor’ dedi.

HASTANE
Akçay, şehir gündeminden düşmeyen yeni devlet hastanesinin hizmete açılması konusunda ise gelecek yılın ilk çeyreğinde hizmet vermeye başlanılacağı umudunu taşıdığını kaydetti.

SÜLEYMANİYE
Şehrin bir başka önemli beklenti noktası ise Süleymaniye Bölgesi. Uzun yıllardır turizme katkı sunması beklenen bölge için Akçay, ‘gelecek yıl tur otobüslerinin bölgede görebiliriz’ ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı