Genel

Şener Söğüt: Kadına Şiddet Asla Kabul Edilemez

Başkan Şener Söğüt, Körfez Belediyesinin farkındalık oluşturma adına belediye girişine kurulan standı ziyaret etti

Başkan Şener Söğüt, Körfez Belediyesinin farkındalık oluşturma adına belediye girişine kurulan standı ziyaret etti. Söğüt, “Kadına şiddet asla kabul edilemez” dedi

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Karşı Mücadele Günü” çerçevesinde Körfez Belediyesi de farkındalık oluşturmak amacıyla belediye girişinde stant kurdu. Başkan Şener Söğüt de standı ziyaret ederek, hazırlanan brandaya boyadığı eliyle bastı, iz bıraktı. Söğüt, yaptığı konuşmada kadına dönük şiddetin asla kabul edilemez olduğunu belirten Başkan Söğüt, “Kadın şiddet, insanlığa da bir ihanettir” dedi.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”
Başkan Söğüt, “Toplumumuzun mimarı kadınlarımızdır. Biz kadınların her zaman yanındayız. Biz ülkemizde bu sorunla büyük bir kararlıkla mücadele ediyoruz. Kadına şiddete sıfır tolerans diyoruz. Bizim kültürümüzde kadına ayrı bir değer verilir, baş tacıdır. Yeni nesil de bu bilince sahip olacaktır” ifadelerini kullandı.

FARKINDALIK OLUŞTURMAK
Başkan Şener Söğüt, daha sonra hazırlanan brandaya iz bıraktı. Başkan Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt ve belediye çalışanları ‘Kadına Şiddete Hayır’ kokartlarını takarak, farkındalık oluşturdu. Başkan Söğüt, kadın personelle de sohbet etti. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı