Spor

Şiran Akademi

Torul’da başlayan voleybol sevgisi Şiran’a da sıçradı. Durun! Sadece bir sözcükle izah edilecek bir konu değil bu durum….

Torul’da başlayan voleybol sevgisi Şiran’a da sıçradı. Durun! Sadece bir sözcükle izah edilecek bir konu değil bu durum….

Bugün Torul Gençlik ve diğer spor kulüplerimiz ekonomik sıkıntılar nedeniyle imtinalı bir şekilde yola koyulurken Şiran’dan gelen bu hamle voleybolu biraz daha sevdireceğe benziyor.

Telefonun öbür ucundaki ses Ersin Şahin, kendisine ilk kez ‘alo’ dediğimizde bir eğitimcinin aynı zaman da bir spor adamının nasıl olması gerektiği kanısına o an varabiliyorsunuz

Ersin Şahin kulüp başkanı olarak gençlere, çocuklara kendisini adamış, o en önemli ayrıntı ise iddiasında…. ‘Daha çok imkan olsa daha çok başarı gelir’.

Şiran Akademi bölgesel lig mücadelesinden Türkiye Voleybol Ligi 2. Klasmanında mücadele veriyor. Mücadele öncesi Torul Gençlik’in deneyimli hocası Ümit Terzi’den de destek alınmış.

Bir ilçe de bu iş için ne yapılması gerekiyorsa imkânlar seferber edilmiş. Şimdilik yatacak, barınma ve diğer etmenler için Şiran Akademi yoluna devam edebiliyor.

Öyle ciddi bir ekonomik varlığa sahip olunmasa da Şiran Akademi Şiran ilçesinde bir farkındalık oluşturmuş. Bizim buradaki küçük notumuz Anadolu’da bu tür eylemler metropole göre hep ayakta alkışlanır, yapılan iş gerçekten büyüktür hele işin ucunda eğitimciler varsa onlar zamanını, ömrünü çocuklarımıza, gençlerimize ayırıyorsa çok büyük.

İlçe Kaymakamlığı, belediye başkanlığı, iş adamları bu eyleme destek veriyorlar. Hep söylüyoruz yapacağımız her işin arkasında destek olması şart, sadece bir elin gücü bu tür çalışmalara yetmeyecektir.

Ersin Şahin herşeye karşıt çok da itiraz etmiyor biliyor ki, bu ilçeden mevcut varlıklardan çıkan güç bu ama yılmak yok Şiran Akademi gelecek dönemde de aynı inançla yola koyulacak.

Şiran Akademi şimdi bir forma kampanyası için çalışma başlattı. 29 Haziran başlangıçlı bu kampanya Temmuz sonuna kadar devam edecek.

Başkan Şahin, Tomara Festivalinde forma kampanyası için bir standında ayrıca açılacağını duyurdu.
 

Destekleriniz için Başkanın irtibat telefonu ise: 0 (505) 269 31 88
 

Temennimiz herkesin çorba da tuzu olsun..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı