Genel

Sözcü’ye Gazetecilik Cezasına Umut Oran’dan Sert Tepki

Bu dava Adalet Bakanı’nın samimiyet testi idi Bakan testten kaldı!

Sözcü’ye gazetecilik cezasına Umut Oran’dan sert tepki:

Bu dava Adalet Bakanı’nın samimiyet testi idi Bakan testten kaldı!

Bakanın makamından kalkarak ara sıra duruşma izlemesi lazım!

 

CHP’li Umut Oran, Sözcü gazetesine açılan ve yıllardır işkence haline getirilen, birleştirilerek büyütülen davanın tüm duruşmalarını izlediği gibi bugün de adliyede idi. Hükümetin “yargı reformu” nedeniyle bu davanın artık düşürüleceği beklentisi bugün verilen tam tersi kararla şaşkınlığa dönüştü. Alınan kararı eleştiren Umut Oran, twitter mesajlarıyla bu duruma tepki gösterdi. CHP’li Umut Oran’ın mesajı şöyle:

Bugün Türk basın tarihinin karagünüdür. Korkarım en baştan birilerinin düşündükleri karar haline getirildi. Adalet Bakanı Sn Abdülhamit Gül’ün acilen makamını bırakarak arasıra duruşma izlemesi lazım. Sözcü duruşmasını muhakkak izlemesi lazımdı.

Gelip davayı izleseydi önce kafaları değiştirmeden “reform” diye çıkardıkları yasaların uygulanmadığını, uygulanamadığını yerinde görürdü. Sözcü davası Abdülhamit Gül’ün samimiyet testi idi ve maalesef Adalet Bakanı bu testten kaldı.

Bakan testten kaldı çünkü uygulanmayacak yasaları süsleyip köpürtüp adına yargı reformu diyerek hükümetçe övünüyorlar. Ankara’da hakimler var demekten başka umudumuz kalmadı, bu büyük hatanın Sözcü’ye gazetecilik cezasının Yargıtay’dan dönmesini umut ediyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı