Gündem

Tek bir partimiz vardır o da Albayrak Partisi’dir

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu gündemde öne çıkan önemli konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu gündemde öne çıkan önemli konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu.

Olası Suriye operasyonu ve dün mecliste kabul edilen CB’na sınır ötesine asker gönderme tezkeresinin uzatılmasına ilişkin parti olarak ortaya koydukları tavırdan söz eden Ağıralioğlu, ABD Başkanı Trump’ın operasyon öncesi attığı tweetlerine de sert ifadelerle karşılık verdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağıralioğlu, ‘’Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Suriye’nin kuzeyinde hazırlandığı askeri operasyon, bütün ülkemizin olduğu gibi partimizin de birinci gündem maddesidir ve tarafımızdan yakinen takip edilmektedir’’ dedi..

Ağıralioğlu’nun açıklamalarının satırbaşları şöyle:

 

 

HER ŞEYDEN ÖNCE DUALARIMIZ VE BÜTÜN KALBİMİZ KAHRAMAN ASKERLERİMİZLE BERABERDİR

TEK BİR PARTİMİZ VARDIR, O DA “AL BAYRAK PARTİSİ”DİR

Allah yardımcımız olsun.

 

İç politikada, iktidara olan bütün şerhlerimize, itirazlarımıza, tenkitlerimize ve muhalefetimize rağmen, tek bir askerimiz dahi sınırın dışına çıktığı andan itibaren, dün grup toplantımızda Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi, dış politikada tek bir partimiz vardır, o da “Al Bayrak Partisi”dir.

 

Bu hassasiyetle dün TBMM’de, “Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanına verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresine” destek verdik.

 

YETKİ, KARAR VE MESULİYET ARTIK HÜKÛMETİNDİR. Devletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her türlü tedbiri ve stratejik planlamayı yapmış olduğuna inanıyoruz.

Türkiye’nin hemen güneyinde bir terör koridoruna asla müsaade edilmemesi, Suriye’nin kuzeyinin “Kuzey Suriye” olmasının engellenmesi ve bir “PKK terör devleti” kurulmasının önüne geçilerek, bölgenin tekrar barış ve istikrara kavuşturulması ve Suriyeli misafirlerimizin salimen vatanlarına dönüşlerinin sağlanması, Türk Devleti’nin öncelikli hedefleridir.

 

TRUMP’IN KÜSTAH TWEETLERİ

Bu minvalde, ABD Başkanı Trump’ın küstah tweetlerini ve hava sahamızı kapatma tehditlerini, İYİ Parti olarak asla kabul edilemez bir hadsizlik olarak görüyoruz.

Yine Trump’ın ve kimi ABD’li yetkililerin, “Türklerle Kürtler yüzyıllardır savaşan kadim düşmanlardır” ifadesi art niyetli bir cehaletin ürünüdür.

 

 

HADSİZLİKLERE HAD BİLDİRMEK HÜKÛMETİN VAZİFESİDİR

Evvela, Türkmen’in, Kürdün ve diğer bütün unsurlarımız ile birlikte Türk Milleti’nin ihtiva ettiği sosyolojik gerçeklik, bin yıllık kardeşliğimiz ve kadim değerlerimiz, bu mesnetsiz iddiaları şiddetle reddetmektedir.

ABD’nin, gerek Ankara Büyükelçiliği vasıtasıyla iç siyasetimize, gerek Trump’ın küstah tweetleri ve açıklamaları vasıtasıyla dış politikamıza müdahale etme cüretinin önüne geçmek ve millî menfaatlerimiz için bu hadsizliklere had bildirmek hükûmetin vazifesidir!

Trump’ın Rahip Brunson’un iadesi ile alakalı söylediklerinde, bizim dikkatimizi çekecek nokta, ekonomimizin bu kadar kırılgan bir yapıya sahip olduğu gerçeğidir.

 

ABD’NİN BU BUYURGAN VE DİPLOMATİK KURALLARI ÇİĞNEYEN TAVRINA KARŞI, ATILACAK AKILCI, DOĞRU VE MAKUL ADIMLAR VARDIR

Biz, yapıcı muhalefet anlayışımızla memleketimizi ve Mehmetçiğimizi ilgilendiren her türlü doğru adımı destekleyeceğimizi, yanlış gördüğümüz işlerde de ihtarlarımızı ifade edeceğimizi kamuoyuna tekraren ifade ediyoruz.

 

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU’NA TEPKİ

Tam burada, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun askeri üniformalı resmini, “moral vermek için dahi olsa” diplomatik ciddiyetimiz açısından sakil bulduğumuzu da ifade edelim.

 

ASKERİMİZ SAHADA SAVAŞIR, DİPLOMASİ ARKA TARAFTA ZAFERİ TAÇLANDIRIR

Zaten Türk Hariciyesi’nin Suriye’de “biriktirdiği” hataları bertaraf etmek için, askerimiz artık “mecburen” oradadır.

 

BU NET TABLONUN VE “DİPLOMATİK HAKİKATİN” HERKES TARAFINDAN GÖRÜLMESİ VE BU CİDDİYETE UYGUN DAVRANILMASI LAZIMDIR

Dışişleri Bakanımız, sahadaki işleri ehline bırakıp masadaki işlere odaklanmalı ve diplomatik maharet ile el sıkarken, Türk Hariciyesi eliyle de göğsümüzü kabarttığı fotoğraflar vermelidir.

 

“IŞİD’Lİ MİLİTANLARIN DEĞİL”, MİLLETİMİZİN VE DEVLETİMİZİN ÂLÎ MENFAATLERİNİN BEKÇİSİYİZ

Bu hassasiyetle PYD terör örgütüne on binlerce tır silah ve mühimmat gönderen güya “stratejik müttefikimiz” ABD’ye ve küstahlıklarına karşı, hükûmetimizin atacağı adımları ve Suriye’deki gelişmeleri detaylarıyla bilmek istiyoruz.

Biz, Suriye’nin kuzeyinde, ABD’li yetkililerin dediği gibi, “IŞİD’li militanların değil”, milletimizin ve devletimizin âlî menfaatlerinin bekçisiyiz.

Muhalefeti bilgilendirmenin iktidarın vazifesi olduğunu ve bu hassas süreçte dosdoğru bir tavır olacağını da tekraren hatırlatmış olalım.

Güvenliğimizle alakalı bu hayati meselemizle birlikte, TBMM yeni yasama yılının açılmasının akabinde vatandaşlarımızın ivedilikle çözüme kavuşturulmasını beklediği talepler de partimizin öncelikli meselesidir.

YARGI REFORMU, hak mağduriyetleri, ekonomik problemler gibi milletimizin genel ekseriyetini ilgilendiren bu hususlarla ilgili teklif ve tenkitlerimiz, geçen dönem olduğu gibi bu dönemde de üzerinde hassasiyetle durularak devam edecektir.

EKONOMİK KRİZ HANELERİ ZORLAMAKTA, GEÇİM VE İAŞE DERTLERİ VATANDAŞLARIMIZI CİDDİ SIKINTILARA SOKMAKTADIR

Enflasyon rakamının 26 ay sonra tek haneye inmesi hükûmet tarafından bir başarı olarak görülse de ekonomik göstergedeki bu değişiklik vatandaşımızın alım gücüne ne yazık ki yansımamıştır.

 

Enflasyon rakamlarının piyasa fiyatlarını doğru yansıtmadığı düşüncesi, vatandaşlarımızın kafasında TÜİK gibi resmi bir kurumun meşruiyetine ve güvenilirliğine gölge düşürmektedir.

Hâlbuki vatandaşımız, cüzdanına yansıyanı, marketten alabildiğini, pazardan çantasına koyabildiğini “resmi veri” olarak kabul etmektedir.

 

İnsanımızın kendi yaşadığı geçim zorluğu, hakikate dair tek gerçek bilgidir.

Buradan hareketle e – haciz vakalarından doğan mağduriyetler de vatandaşlarımızın omuzuna ağır bir yük daha yüklemektedir.

Bu hususu da müstakil olarak kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Hesaplara bloke koyulmasına neden olan devlet borç kalemlerinden sebep, bildirimsiz e – haciz mağduriyetleri çok ciddi boyutlara ulaşmıştır.

Hükûmetin kaynak sorunu, farklı alanlardaki hizmetlere zam olarak yansımaktadır.

 

Üstelik bu hizmetlerin büyük bir bölümü, yerine başka hizmetleri ikame edebileceğimiz hizmetler de değildir.

 

Yani;

 

Bu zamlardan kaçmanın yolu yoktur.

 

Ancak bu zamlar yetmemiş olmalı ki son günlerde vatandaşlarımızdan gelen yoğun şikâyetleri burada, basınımız aracılığıyla ifade etmemiz gerekiyor.

O da e – haciz olaylarının çok sıklıkla dile gelmesidir.

Devlete olan borçlarını ödeyemeyen 3,9 milyon yurttaşımızın banka hesabı bloke edilmiştir.

E – haciz yoluyla hesaplarına bloke koyulanlar arasında öğrenim kredisi alan öğrencilerimiz de bulunuyor.

Bu bloke konulanların arasında Kredi ve Yurtlar Kurumu’na borcunu ödeyemeyen 200 bini aşkın öğrencinin de bulunduğu ifade ediliyor.

Burada acı olan, devletin itibarını ve adalet anlayışını yerle yeksan eden husus, e – haciz işleminin hesap sahiplerinin çoğuna bildirim dahi yapılmadan uygulamaya konulmasıdır.

Burada doğan mağduriyet şudur:

Bloke konulan hesaplarda hiçbir şekilde işlem yapılamıyor.

Hükûmet, öğrencimizin, zaten zar zor geçinen vatandaşlarımızın banka hesaplarına sorgusuz sualsiz el koyacağına, milyonlarca liralık vergi borcunu sıfırladığı “kendi zenginlerine” yüzünü dönmelidir.

HÜKÛMETE TAVSİYEMİZ VE TEKLİFİMİZDİR; ÖNCE “VERGİ BORÇLARI SIFIRLANAN KENDİ MİLYARDERLERİNDEN” TAHSİLATA BAŞLANMALIDIR, SONRA ÖĞRENCİLER, MEMURLAR, ÇİFTÇİLER, ESNAFLAR, TÜCCARLAR…

İYİ Parti, doğru kimden gelirse gelsin desteklemeye, yanlış kimden gelirse gelsin karşı çıkmaya devam edecektir. Bu anlayışla milletimizin yönetim hizmetine talibiz ve siyasetimizi de bu doğrultuda yapmaya devam edeceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı