Yerel

‘Turizm Danışma ve Koordinasyon Toplantısı’

Gümüşhane’de turizm danışma ve koordinasyon toplantısı yapıldı

Gümüşhane’de turizm sektör temsilcileriyle buluşmak, turizmdeki mevcut durum ve geleceği planlamak, karşılaşılan sorunları tespit etmek ve çözüm önerilerini birlikte analiz etmek amacıyla tüm paydaşların katılımıyla Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında ‘Turizm Danışma ve Koordinasyon Toplantısı’ yapıldı.

 

Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının, ilerleyen süreçte bir turizm planlamasının yapılmasına altlık oluşturması temennisinde bulunan Vali Taşbilek, “Toplantımızın, sektörün Türkiye’deki önemli temsilcilerini de dahil edeceğimiz bir turizm şurasına altyapı oluşturması amacıyla öncelikli olarak sizleri dinlemeyi arzu ettik” dedi.

 

Tarihiyle, kültürüyle, coğrafyasıyla yeni turizm konseptinde insanların en çok aradığı, özlediği, istediği şeylerin Gümüşhane’de fazlasıyla bulunduğunu kaydeden Vali Taşbilek, “Bizim bölgemiz geçmişiyle, bugüne taşıdığı değerleriyle hem kültürel yönden hem doğal yönden hem de tabiat harikası yerleri açısından turizmden hak ettiğini almalıdır. Bugüne kadar belki bir takım eksiklikler vardı ama altyapı noktasında devletimizin sunduğu imkânlarla çok güzel bir yere geldiğimizi düşünüyorum. Allah nasip ederse yeni Zigana Tünelimiz de devreye girdiğinde bizi Karadeniz’e daha çok yaklaştıracak” diye konuştu.

 

Bu konuda bir felsefe oluşması gerektiğine değinen Vali Taşbilek, “İnsanların turizme bakışlarını zihinde çok sağlıklı ve güzel hale getirmek, farkındalığını en üst seviyeye taşıyabilmek için bu tür toplantılara ihtiyacımız var. Belki bu birincisi olacak ama sonuncusu olmamalıdır. Çok kat edeceğimiz yol var bu bağlamda. Değerli arkadaşlarımızın çok güzel çalışmaları var. Sadece yeşili, tarihi, doğayı ve kültürü değil hepsini beraber üst üste koyarak ele almalıyız. Çünkü burası topyekün turizme kazandırılacak bir yer” ifadelerini kullandı.

Vali Taşbilek’in konuşmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş de mevcut durum ve yatırımlarla ilgili 2 ayrı sunum gerçekleştirdi.

 

Gerçekleştirilen sunum ve katılımcılarla gerçekleştirilen soru – cevap kısmının ardından, toplantının çok faydalı geçtiğini ifade eden Vali Taşbilek, “Bu toplantı inşallah bir sonraki çalışmalarımıza temel olur. Çalışmalarımızda bunlar bize ışık tutacak. Turizm farklı bir şey. Bugün başladığımız bir işin meyvesini belki 10 yıl sonra alacağız ama doğru ve sistematik bir şekilde başlamak lazım. Dileriz en kısa zamanda sonuç alalım. İnşallah sistematik bir şekilde, hep beraber, el birliğiyle, doğru bir sinerji oluşturarak daha güzel şeyler yapacağız” dedi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı