Manşet

Türkiye Suriye Savaşı Kapıda Mı?

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz’den gündemi hareketlendirecek değerlendirmeler. 13 şehit verdiğimiz İdlib bölgesi gerilimi neyi gösteriyor? İktidar partisi AKP’nin yeni Suriye Politikası kriz üzerine mi kurulu? ABD’nin bu işteki parmağı ne?

Genel Başkan Öz, tüm soruların yanıtlarına karşılık olarak ‘yoğun gündemde gözden kaçan gerçekler’ başlıklı yazısında dikkat çeken ifadeler kullandı.

AP Genel Başkanı Öz’ün yorumu şu şekilde:

YOĞUN GÜNDEMDE GÖZDEN KAÇAN GERÇEKLER!.

Terörle mücadele amaçlı başladığımız sınır ötesi operasyonu adım adım İran/Rusya destekli, yıllarca sürebilecek ciddi bir Türkiye/Suriye savaşına doğru evrilmektedir. Son çatışmalar bunun bariz göstergesidir..

Çok yakında hükümetten böyle bir açıklama gelirse hiç şaşırmamak gerekir.

Hiç şüphesiz sonunda bu savaşın tek galibi, tavşana kaç tazıya tut politikasıyla ülkeleri birbirine kırdıran Amerika olacaktır..

Bu vesileyle AKP’nin seçim korkusuna yönelik planı gerçekleşmiş olacak ve Türkiye’de harp olağanüstü durumu ilan edilerek Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılmayacaktır..

Hükümet kahramanlık nutuklarıyla yıllarca iktidarda kalmaya devam ederken ne yazık ki ülkemizi yıllarca geriye götürecek olan makus bir tarihi sürecin de düğmesine basılmış olacaktır!..

Olayların bu boyuta taşınmasına, Rusya/Türkiye ilişkilerinin bozulmasına, S-400 krizine, Astana görüşmelerinin rafa kaldırılmasına neden olan şey; Trump’ın tehdit mektubu, akabinde ABD heyetinin manidar Türkiye ziyareti, ardından apar topar yapılan ABD ziyareti ve kapalı kapılar ardında yapılan içeriği müphem gizli görüşmeler olmuştur..

Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete!

Söylemedi demeyin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı