Eğitim

Üniversiteden Bir Önemli Hizmet Daha

Genç Ofis Açılıyor

Genç Ofis’in açılmasına yönelik ilk adım olarak Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile bir protokol imzalandı.

Gümüşhane Üniversitesinde gençlerin kişisel, sosyal, sanatsal, sportif ve kültürel hizmetleri yerinde ve etkin kullanabilecekleri, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlenmesi amacıyla bir Genç Ofis açılması yönünde imzalar atıldı.


Rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay ve Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, hazırlanan protokol metnine imzalarını attılar. Söz konusu kurulacak Genç Ofis’te gençler, yükseköğrenimleri süresince almış oldukları eğitimle birlikte kişisel kapasite gelişimlerine katkı sağlanması yönünde işbirliğini artıracak faaliyet ve projeler yürüterek hem gönüllülüğü öğrenecek, hem de iş hayatına hazırlanacaklar. 
Protokole imzasını atan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek Genç Ofis hakkında şunları söyledi: “Üniversitemiz yerleşkesinde gençlerimizin idari ve akademik personelimiz ile birlikte gençlik merkezi faaliyetlerinden yararlanabilmeleri için bu faaliyetlerin tanıtıldığı, aynı zamanda öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu ilgili alanlardaki faaliyetlerin organize edildiği bir Genç Ofis kurulması için imzalarımızı attık. Gençlerimiz burada yürütülecek faaliyetlere gönüllü olarak katılabilecekler. Gençlerimizi doğrudan etkileyen politikaların üretilmesinde üniversite olarak ayrı rolümüz ve sorumluluklarımız vardır. Gümüşhane Üniversitesi olarak Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müz ile birlikte imzaladığımız bu protokolle, gençlerimize faydalı olacak uygulamalar geliştirerek onların gönüllülük bilincini artırıcı ve özendirici faaliyetlerini hayata geçireceğiz.  Bunun yanı sıra Genç Ofis; gençlerimize kariyer planlamaları yapmaları noktasında da fırsatlar sunacaktır. Protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum.” 
Gençler için oldukça faydalı bir hizmete Gümüşhane Üniversitesi ile birlikte ortak olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay ise “Toplumda sosyal barışın sağlanmasına yönelik projelerin üretileceği Genç Ofis’te yürütülecek her proje ve etkinlik üniversite gençlerimizin kişisel gelişimine de katkı sağlayacaktır. Bu nedenle de imzaladığımız bu protokolün hem Gümüşhane’miz hem de üniversitemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı