Genel

Vali Kamuran Taşbilek’in 10 Kasım Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Ebedi Başkomutan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Vali Kamuran Taşbilek, mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde, bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.

Aziz Milletimizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği var olma ve yeniden yükselme mücadelesinin muhteşem destanı olan Kurtuluş Savaşı’yla ortaya koyduğu ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ iradesi, Cumhuriyet’in ilanıyla pekişmiş ve perçinlenmiştir.

Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm renkleri ile kaynaştırarak milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yokluk içinde var olma mücadelesini tüm dünyaya da göstermiştir.

Bugün bizlere düşen; bir olarak, birlik olarak hareket etmek ve aziz devletimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve düşünceleri ışığında, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşımaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha şükran ve rahmetle anıyorum.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı