Gündem

Vali Taşbilek’in Turizm Haftası Mesajı

Vali Kamuran Taşbilek “Turizm Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Vali Kamuran Taşbilek  “Turizm Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Taşbilek’in mesajı şöyle:

Turizm bilincini geliştirmek ve halkımızın turizm faaliyetlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl 15 – 22 Nisan tarihleri arasını Turizm Haftası olarak kutlamaktayız.
Ülkelerin ve şehirlerin ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, farklı kültürlerin birbirini tanımasına ve kaynaşmasına da vesile olan turizm, Gümüşhane’nin, kalkınma hamlesindeki öncelikleri arasındadır.
Yaylaları, tarihi konakları, mağaraları, kaleleri, gölleri, şelaleleri, tarihi Süleymaniye Mahallesi, yöresel tatları ve ürünleriyle Gümüşhane, son yıllarda ulaşım sorununun da büyük oranda giderilmesiyle birlikte önemli bir fırsat yakalamıştır. Ülkemizin genelinde olduğu gibi Karadeniz Bölgesi’nde de yaşanan turizm hareketliliğinden, yeni turizm sezonu ile birlikte Gümüşhane’mizin de istifade etmesi için azami gayret göstermekteyiz.
Temiz ve sakin doğasıyla ülkemizin ender bölgelerinden olan ilimiz, şehir hayatının stresinden uzaklaşarak rahat bir nefes almak isteyenler için harika bir liman olma potansiyeline sahiptir. Gümüşhane’nin turizm alanında hak ettiği noktaya gelmesi, gelişmişlik düzeyinin artırılması ve insanlarımızın bu sektörden doğrudan fayda sağlar hale gelmesi için Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz, yatırımcılarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve esnaflarımız el ele vererek birlikte hareket etmemiz gerekmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizde ve Gümüşhane’de turizm sektörünün gelişimine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, başarılı bir turizm sezonu geçirilmesi dileğiyle Turizm Haftası’nı kutluyorum.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı