Eğitim

Valilik alınacak tedbirleri kararlaştırdı

Gümüşhane’de yeni eğitim öğretim yılına hazırlık toplantısı yapıldı

Gümüşhane’de önümüzdeki hafta başlayacak olan 2019 – 2020 eğitim öğretim yılı için Hazırlık Toplantısı Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında yapıldı.

Öğrenci – veli – idare üçgeni içerisinde görüş ve önerisi olan herkesten gerekli görüş ve değerlendirmeleri alacaklarını kaydeden Vali Taşbilek, “2019 – 2020 eğitim öğretim yılının bütün ülkemize, çocuklarımıza, ailelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Mutlu, erdemli, kişilikli bireyler yetiştirme noktasında okullarımız üzerine düşeni yapacaktır. Ailelerimizle, çevremizle birlikte geleceğimiz olan nesilleri, çocuklarımızı Türk Milli Eğitiminin temel ilkeleri çerçevesinde; mutlu, erdemli, ahlaklı bireyler olarak hem kendi hem de insanlığın ortak değerlerine saygılı, onları sahiplenen, koruyan, çevresine, bütün insanlığa sevgiyle, saygıyla bakan, bütün insanlığın kaygılarını kendi kaygısı gibi gören bir nesil olarak yetiştirmek amacındayız” dedi.

Vali Taşbilek toplantıda ayrıca geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan cep telefonu kullanılmasının sınırlandırılması uygulamasının aynı şekilde devam edeceğini, okulla ilgisi olmayan, çocuklarımızı rahatsız edebilecek kişilerin okulların etrafında bulunmasını yasaklayan bir çalışmayı tamamladıklarını, başta sigara olmak üzere bağımlılık oluşturan maddelerin okul çevrelerindeki işletmelerde satılma ihtimaline yönelik çalışmaların da titizlikle takip edileceğini sözlerine ekledi.

 

Milli Eğitim, Emniyet, Jandarma ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün sunum gerçekleştirdiği toplantıya katılan kurum müdürleri, muhtarlar, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları söz alarak görüşlerini aktardı.

Vali Taşbilek toplantının sonunda yaptığı değerlendirme de; “Çocuklarımızın güvenli bir şekilde okullara giriş çıkışlarının sağlanması için arkadaşlarımız bütün tedbirleri aldılar. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan, olumsuz davranışlardan uzaklaşabilmeleri için okul dışında sıkça kullanılan mekanların çok sıkı bir şekilde denetilmesine özen göstereceğiz. Çocuklarımızın akademik başarı ve becerilerinin yanında ruhsal ve bedensel gelişimlerini sağlayacak sosyal, sportif faaliyetlerin içinde bulunması için büyük çaba sarf edeceğiz. Gençlik Spor Müdürlüğümüze bağlı bütün spor tesislerini Milli Eğitim Müdürlüğümüz de kullanılabilmekte. Mutlu, erdemli ve ahlaklı çocuk yetiştirmenin temel felsefesi ruhu ve bedeni beslemektir. Çocuklarımızın ruh dünyasını ve bedenini besleyecek çalışmalar yapacağız. 2019 -2020 eğitim öğretim yılının; çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, bütün toplumumuza ve ülkemize hayırlar getirmesini, mutluluk ve huzurla devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı