Manşet

Virüs Salgını ve Milli Dayanışma Kampanyası

Bu kampanya gerekiyordu ve başladı.

*

27 Mart gününden bu tarafa “Virüs Salgını Seferberliği” “Koronavirus Mücadele Fonu” yazılarımız başta İHA olmak üzere Aktüel Gazete, Gündoğumu, Üsküdar Üniversitesi ve Aydınlar Ocağı yayın organlarında, dolayısı ile yüzlerce sosyal medya yayınlarında yer aldı.

*

Görülüyor ki;

Bu yazılar bu gün amacına ulaştı. Konuya birilerinin devlet adına sahip çıkması gerekiyordu ve Sayın Cumhurbaşkanımız bu görevi sahiplendi. Kendilerini candan tebrik ediyoruz.

**

Bizim de önerilerimiz doğrultusunda şimdi kendileri, bakanlar ve milletvekillerinin önderliğinde çığ gibi büyüyen bir bağış kampanyası başlamış oldu.

*
Bu da her zaman zor günlerimizde milletçe emsali görülmemiş bir dayanışma içine girebileceğimizin bir örneğidir.

*
On gün önce Azerbaycan Devlet Başkanı Sayın İlham Aliyev’in Azerbaycan’da başlatmış olduğu “Korona Salgını ile Mücadele” kampanyasına Türkiye’de Başta Anadolu Aydınlar Ocağı olmak üzere bazı Sivil Toplum Örgütlerince maddi manevi destek verildi.
*
Ülkemizde başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası” da Azerbaycan’da ses getirdi. Bu gün Azerbaycan Aydınlan Ocağı üyeleri ve özellikle Azerbaycan Sivil Toplum Kuruluşları Devlet Destekleme Şurası Üyesi ve Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emin Hesenli kampanyamıza ilk günden bağışta bulundu.

*
Bir millet olmanın, aynı sevinç ve üzüntüyü paylaşmanın bilincinde olan bu kardeşlerimizin de asil davranışlarını candan kutluyoruz.

*

Bu kampanyanın amacına ulaşması en büyük dileğimizdir. Ayrıca canı pahasına fedakarca hizmet veren ve bir kısmı “Görev Şehidi” sayılması gereken doktor, hemşire ve diğer sağlık personeline Türk milleti adına candan şükranlarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK
Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı
Üsküdar Üniversitesi Patoloji Anabilim Dalı Başkanı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı