Yerel

‘Yaşam İçin Kısa Bir Mola’

Vali Kamuran Taşbilek Kurban Bayramı tatilinde alınan trafik tedbirlerini denetledi

Vali Taşbilek İkisu Bölge Trafik Uygulama noktasında, İçişleri Bakanlığınca ‘Yaşam İçin Kısa Bir Mola’ sloganıyla ülke genelinde uygulamaya koyulan, trafik güvenliği ve trafik kazalarına etki eden kural ihlalleri noktasında vatandaşların bilgilendirilmesi ve kamuoyunda gerekli farkındalığın oluşturulması amacıyla, sürücü ve yolculara bilgilendirici videoların izlettirildiği “Yaşam Tünelinde” incelemelerde bulundu.

Vali Taşbilek, trafikte kural ihlali yapılmaması ve emniyet kemeri kullanımının  can ve mal güvenliği bakımından büyük önem arz ettiğini belirterek, sürücülerin ve yolcuların kurallara uymaları noktasında uyarılarda bulundu.

Vatandaşların bayramlarını sağlıklı bir şekilde geçirmeleri için ilimiz genelinde her gün 23 ekip 52 trafik personelinin görev yaptığını belirten Vali Taşbilek, “Vatandaşlarımızın bayram döneminde sakin bir şekilde, yol planlaması yaparak, varacakları yere selametle varmaları bizim için çok önemlidir. Almış olduğumuz tedbirler ve vatandaşlarımızın duyarlı davranışları neticesinde üzücü hadiselerin yaşanmadığı bir bayram geçirmeyi hedefliyoruz. Arkadaşlarımız sürücülere trafik kural ihlallerinin önlenmesi amacıyla burada bilgilendirme yapıyorlar. Bayramlar sevdiklerimizle birlikte güzel zamanlar geçirdiğimiz, birlikteliğimizin pekiştiği anlardır. Lütfen sadece ön koltukta değil arka koltukta seyahat eden vatandaşlarımız da emniyet kemerlerini takmayı unutmasın. Ailelerinizle, çocuklarınızla ve bütün sevdiklerinizle güzellikler içerisinde bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı