Yerel

”Yaya Öncelikli Trafik Yılı”

İçişleri Bakanlığınca ilan edilen ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ kapsamında gerçekleştirilen

İçişleri Bakanlığınca ilan edilen ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ kapsamında gerçekleştirilen tüm Türkiye’yle eş zamanlı olarak Gümüşhane’de de Belediye binası önünde ‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’ sloganıyla gerçekleştirilen ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ etkinliğine katılan Vali Kamuran Taşbilek, öğrenciler ve il yöneticileriyle birlikte trafikte yaya önceliğine dikkat çekti.

Vali Taşbilek etkinlikte yaptığı konuşmada, “2019 yılı Sayın İçişleri Bakanımızın direktifleriyle yaya öncelikli trafik yılı olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda bütün emniyet birimlerimiz, jandarma birimlerimiz toplumuzun bütün kesimleri sivil toplum kuruluşlarımız hepimiz bütün kamu kurumlarımız hep birlikte bir farkındalık oluşturmak, insanı önceleyen trafik anlayışını hakim kılmak amacıyla çeşitli çalışmalarda bulunduk.

Bu etkinliğe benzer bir etkinliği Sayın Bakanımızın direktifleriyle 6 Şubat 2019 tarihinde bütün ülke çapında yapmıştık ve bir farkındalık oluşturmak istemiştik. 

Bugün de yine sayın bakanımızın direktifleri çerçevesinde; 81 vilayetimizde yayayı önceleyen anlayışın hâkim kılınması amacıyla, yaya güvenliğinin tesis edilmesi amacıyla bütün yaya geçitlerinde okul geçitlerinde, ülkemizin her yerinde özellikli farkındalık oluşturmak amacıyla “yaya güvenliği için nöbetteyiz” temalı etkinlik düzenliyoruz.

Bu etkinliğe katılan çocuklarımızla, velilerimizle ve arkadaşlarımızla, değerli vatandaşlarımızla hep birlikte ilimizin bütün yaya geçitlerinde, okul geçitlerinde görevlendirdiğimiz bütün arkadaşlarımızla, idarecilerimizle, birim amirlerimizle ilimiz ve ilçelerimizin her noktasında bu farkındalığa destek olmak amacıyla “yaya güvenliği için nöbetteyiz” farkındalığını oluşturmak ve yayayı önceleyen, insanı önceleyen trafik anlayışının farkındalığını tekrar insanlarımıza hatırlatmak maksadıyla, bugün bütün ülkede olduğu gibi Gümüşhane’mizde de meydanlardayız, yaya geçitlerindeyiz, okul geçitlerindeyiz. Bugün çok güzel etkinlik olacağı kanaatindeyim

İnsan bizim için çok kıymetli, insanı örselemeyeceğiz, insanı önceleyeceğiz. İnsan bu hayatın merkezindeyse hepimiz insana saygılı olacağız. Araç sürücüleri olarak da bu saygıyı en özellikli, en özel bir şekilde yayalarımıza, insanlarımıza göstereceğiz” Dedi.

Durdurulan araçların sürücülerine ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ projesine duyarlılıklarından dolayı teşekkür belgesi ve çiçek veren Vali Taşbilek, öğrencilerle de etkinliğin önemi konusunda bir süre sohbet etti.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı