Siyaset

Yıldızı parlayanlar

Kim ne derse desin, hangi yorumda bulunursa bulunsun 31 Mart tarihi Türk siyaseti

Kim ne derse desin, hangi yorumda bulunursa bulunsun 31 Mart tarihi Türk siyaseti, Ekrem İmamoğlu ismini gönüllere kazıdı.

Sadece kendi tabanından değil muhafazakâr tabanın da sevgisini kazanan İmamoğlu, genç yaşı, dinamik yapısı ve milyonları kucaklayan görüntüsü ile geleceğin siyasetçisi unvanı kazanmasına sebep oldu.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdik Dara Odabaşı’nı ziyareti sonrası belediye önünde kendisini bekleyen kalabalığa hitap eden İmamoğlu’nun yaklaşan Ramazan Bayramı mesajları da dikkat çekti.

İmamoğlu, ‘Lüks otellerde iftar açmayacağım’ sözünü yinelerken, kalabalık içerisinden kendisine ördek gösteren vatandaşın ardından görev kısıtlaması göndermesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın topal ördek eleştirisine de yanıt verdi.

Halkı Ramazan ayında bir komşusunu iftara davet etmeye çağıran İmamoğlu, ilk gün Sultanbeyli ilçesinde bir kapı da Ramazan ayının ilk orucunu açacağını söyledi. İmamoğlu, şeffaf İstanbul yönetiminde bulunacağı vaadini tekrarladı.

İmamoğlu gücünün halktan aldığını belirtirken YSK’nın Pazartesi günü vereceği karar öncesi, ‘İstanbul seçimleri tamamlanmıştır’ ifadesini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı