Spor

Yine mi aynı şarkı?

Gümüşhanespor’a neler oluyor?

Bir kulüp başarısız olabilir? Bir kulüp şampiyon olmaya da bilir ama bir kulüp bir türküyü hep aynı nakaratla söyleyemez.

Çok değil daha geçen sezon ligde benzer bir tablo zuhur etmiş, Gümüşhanesporumuz lige fırtına gibi girmişti. Teknik Direktör Tarık Daşgün ile ligi ilk haftalarda domine eden kırmızı beyazlılar ikinci yarı Ankaragücü karşılaşmasına kadar Gümüşhane’yi şampiyonluğa inandırmıştı..

Ki;

Vali Sayın Okay Memiş bile o maçtan sonra seyircisiz oynama cezası alan Gümüşhanespor’u Hatay maçında yalnız bırakmamış dağların tepesini Gümüşhane halkı ile tribüne çevirerek büyük destek vermişti.

Uzatmayalım, köprünün altında çok sular geçti ve Tarık Daşgün ile yolları ayıran Gümüşhanespor, yeni hocası ile kalan maçlarının ardından playoff oynama hakkı elde etmiş, Erzurum BB’ye İstanbul Vodafone Arena’da boyun eğmişti.

Acaba tarih tekerrürden mi ibaret derler ya, bu sezonda benzer bir tablo ile karşı karşıya mı kalacağız sorusu yeniden nüksetti, hemen belirtelim (Ankaragücü’nü 2 – 0’ la geçen Gümüşhanespor, Kayseri Erciyes’e yedi tane atınca Hatay maçını çantada keklik gören ekibimiz sağdan mağlup ayrılmıştı. Ve hatta Tarık Daşgün’ün ayrılışı sonrası para krizi mi? sorusu belki bir elin parmakları kadar da olmasa da tartışılmıştı..

Nitekim,

Gümüşhanespor bu sezonda lige iyi bir başlangıç yaptı. Bandırma maçına kadar herşey çok iyi gitti. Flaş transferle yeniden yapılanan Gümüşhanespor adeta Harşit Çayı gibi coştukça coşuyordu. Bandırma’da hadi kazadır diyelim, hakemde yardım etti, ev sahibisini de ekleyelim namağlup unvanımız gitmişti. Peki, Ankara deplasmanında yokları oynayan Gümüşhanespor’a ne demeliydi? Teknik hocamız haklı olarak birlikten beraberlikten, efendilikten söz ediyor ancak Bayburt’ta kaybedilen iki puanın da bir açıklaması olmalıydı. Araya sıkıştırdığımız 1 – 0 önde iken 4 – 2 kaybedilen Türkiye Kupası karşılaşmasını unutmadan). İki Ankara ekibinden alınamayan dört puan çok aranılacaktır ama bu Pendik yenilgisinin izahı nasıl olacak doğrusu Levent Eriş nasıl bir açıklama yapacak hafta içerisinde takip edip öğreneceğiz…

Geçen sezon yaşanan tablonun geride bırakılarak yeniden her şey yolunda iken istenilen takım oluşturulmuş iken maddi ve manevi destek her zaman tavan yapmış iken tersine dönen rüzgârın bi açıklaması olması gerekmez mİ? formsuzluk mu; yoksa ligde ardarda gelen galibiyetlerin sarhoşluğumu? yoğunlaşma eksikliği mi? ve yine yoksa para söz konusu mu? Bunların hepsi bir bir açıklanmalıdır. Milyarlık transferlere kendinize çeki düzen verin denilmelidir. Gümüşhane insanı nice fedakarlıklarla bu takıma destek verirken şehirde mücadele verildiğini hatırlatılmalıdır,  hepsinden önemlisi bu düşüşün analizi mutlaka saptanmalı, gelecek haftalardaki olası negatif sonuçların önüne geçilmelidir. Testi kırılmadan tedbir alınmalıdır.

E, tabi basın yazınca da alacağımız cevap bellidir. Bilmeden konuşma kardeşim…Öyle değil mi?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı