Gündem

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Eskişehir’de, adına yakışır kutlama

Türkiye Kamu-Sen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü, Eskişehir’de, adına yakışır bir şekilde bayram tadında, coşkuyla kutladı

ÇALIŞANLARIN GÜR SESİ 1 MAYIS’TA ESKİŞEHİR’DEN YÜKSELDİ
Türkiye Kamu-Sen olarak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü, Eskişehir’de, adına yakışır bir şekilde bayram tadında, coşkuyla kutladık. Türkiye Kamu-Sen olarak, hiçbir şeyin ardına saklanmadan yalnızca çalışanlar ve milletin hakları için meydanları inlettik.

KONCUK: HAK MÜCADELEMİZE OMUZ VERMEYE, SESİMİZE SES VERMEYE HOŞ GELDİNİZ
Odun Pazarı Meydanındaki mitingimiz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 
Hak aramak kutsal bir mücadeledir. Bizler bu mücadeleyi yalnızca bir alanda değil; her alanda, her platformda veriyoruz. Bugün, güvencesiz ve kuralsız çalışmanın yaygınlaştığı, yoksulluğun insanların kaderi olarak sunulduğu, çaresizliğin ve biat kültürünün pompalandığı bir dönemi yaşıyoruz. 

 

KONCUK: “TARİHİ TOPLU SÖZLEŞMEYE İMZA ATTIK” DİYENLER İMZALARINA SAHİP ÇIKAMAMIŞTIR.
Ekonomik sıkıntıları ve çalışanların kayıplarını da değerlendiren Genel başkan İsmail Koncuk, “2002’den beri ülke ekonomisi sürekli büyürken memurlara aynı oranda bile zam yapılmadı. Bu yüzden maaşlar olması gerekenin % 40,8 yani tam bin 85 lira altında kaldı. 11 milyon emekli unutulmuş durumda…2015 enflasyon farkı hakkımızla oynanması nedeniyle maaşlarımızın %1,8’i çalındı” dedi. Koncuk, “Enflasyon aldı başını gidiyor. Hayat pahalılığı hepimizin cebini yakıyor. Bu yıl üç aylık enflasyon tam % 4,34… Memura altı ay için verilen %3 … Üç ay içinde maaşlardaki resmi erime %1,34…
 
Sözleşmeli personele, 4/C’lilere, taşeron çalışanlarına, memur işi yapan kamu çalışanlarına kadro verilecekti, KİT’lerde ücret grupları yeniden düzenlenecekti, fiili hizmet zamları yeniden belirlenecekti, unutuldu. Toplu sözleşmenin üzerinden 2 yıla yakın zaman geçti ama 19 maddesi hala uygulanmadı.

 

KONCUK: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ OLDUĞU MÜDDETÇE BİZİ KİMSE YIKAMAYACAK.
“Kim devlet memuruna düşmansa bize dost olamaz” diyen Genel başkan İsmail Koncuk, “Bugün kamuyu istediği gibi dizayn etmek uğruna yargı kararlarını dahi hiçe sayanlar var. Ama şundan eminim ki, birliğimizi ve beraberliğimizi yenecek hiçbir güç de yok. Bizler birlik oldukça, hiçbir güç, bizleri yok saymaya, haklarımızı gasp etmeye yetmeyecektir” dedi. Koncuk, “Şu bilinsin ki, kim devlet memuruna düşmansa bize dost olamaz.  Devlet memuruna hasım olan bize de hasımdır. Bizim gözümüzde muteber değildir.  Aynı zamanda emekliyi de sıkıntıda bırakanlar, bizden asla olamazlar. Hiçbir güç, bizleri yolumuzdan döndüremeyecek
Bu birliktelik, Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini, bir ve bütün olarak ilelebet payidar kılacaktır. Bizler alın terinin ve yüreğimizin gücünün farkına vardığımızda emin olun, bütün zorlukları aşacağız. Türkiye Kamu-Sen’in bu coşkusu, bu birlikteliği memurlarımızın tek umudu, gerçek temsilcisi olduğunun göstergesidir. Ama haksızlıklar karşısında sessiz kalırsak, memurlarımız iktidar yandaşı, emek düşmanı sendikalara destek vermeye devam ederse çalışana ve çalışan haklarına karşı saldırılar da artarak devam edecektir.
Şehitlerimizin kanları üzerine kurulmuş devletimizin ilerlemesi, birlik ve beraberlik içinde yaşayan mutlu, huzurlu vatandaşlarla mümkündür.

Ya hep birlikte doğru tarafta durup, Hakkın yanında yer alıp başaracağız ya da tefrikaya düşüp hep birlikte yok olacağız. Bizler işçisi, memuru, emeklisi, işsizi ile birlik olmak zorundayız.
Tek başımıza yalnız kalırız ama hep birlikte dağ olur, direniriz; sel olur, her engeli aşarız.
Tek başımıza güçsüzüz ama hep birlikte yenilmez oluruz.
Biz birlikte Türk oluruz, Türkiye oluruz.
Tevekkül Allah’adır zillete katlanılmaz!
Ya hayat ya ölüm! Bunun ötesi olmaz.
Ne mutlu Türküm diyene!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı