Röportaj

1954 Kelkit Belediyespor

GÜMÜŞHANE – GÜNDOĞUMU GAZETESİ

1954 Kelkit Belediyespor Başkanı Muammer Doğan kulüp olarak kısıtlı imkânlarla da olsa profesyonel ligdeki dördüncü sezonlarında başarı ile mücadele vermeye devam ettiklerini söyledi.
Gündoğumu Gazetesine konuşan Muammer Doğan, ‘Kelkit 15 bin nüfusa sahip bir ilçe oysa bakıldığında bu ilçeden çıkan futbol kulübü 500 / 600 bin nüfusa sahip illerin kulüpleriyle başabaş mücadele verdiğini görüyoruz’’ dedi.
Profesyonel liglerden önce kulübe 8 yıl, profesyonel lig olarak iki yıldır kulüp başkanlığını sürdürdüğünü belirten Doğan, ‘Bu kadar imkânsızlıklarla bu kadar başarı sağlamak herkesin takdir etmesi gereken bir olaydır’’ diye konuştu
Doğan, ‘’1954 Kelkit Belediyespor’a yardım eden yok mu elbette var değerli büyüğümüz Sayın Aydın Doğan bugüne kadar bizi hiç yalnız bırakmadı, değerli iş insanlarımız yine bu ilçenin bağrından çıkmış saygın isimlerde her zaman yanı başımızda bulundu. Bizim bu kadar imkânlarla verdiğimiz mücadele görülmeye gerçekten değerdir, yani şimdilik bu kadar yapabiliyoruz. 1954 Kelkit Belediyespor daha iyisini istiyorsa çok daha güçlü desteğe ihtiyaç duyuyor’ ifadelerini kullandı.
Son deplasman Batman’daki Petrolspor karşılaşmasında yaşadığı ilginç bir anekdotu da paylaşan Muammer Doğan, ‘Sayın Batman Valisi ile protokolde otururken bana aynen şunları söyledi: Biz 600 bin nüfuslu bir şehir olarak ve iş insanımızla henüz istediğimiz noktada değil iken siz nasıl başarılı oluyorsunuz demek ki 1954 Kelkit Belediyespor bu ligde dikkat ekmiş, inanç meselesi sayın valim dedim. Gerçekten de öyle bu durum inanç meselesi. Bir defa çok değerli bir camiaya sahibiz keza antrenörümüz de (Ulaş bey) öyle; çok emek verdi futbola aç, futbolu bilen oyuncuları bu kadroda buluşturdu, şimdilik 3. Lig de kalıcı olabilmek ama ilerisi için ne olur ne düşünülür onu zaman gösterecek’’ diye konuştu.
Doğan, sözlerini şu şekilde tamamladı:
‘’3. Lig de olsa devasa rakamlar transfer sezonunda konuşuyor. Biz son derece mütevazı bir ekip kurduk. Kelkit 1954 Belediyespor’un daha yapacak güzel işleri olduğunu düşünüyorum, bize halkımız, camia destek olmaya devam etsin, bu kulüp yüzleri güldürmeye devam edecektir’’

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı