Manşet

21. Yüzyıl Öğretmen Becerileri Eğitimleri Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve SODİMER (Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi) iş birliği ile öğretmen seminerleri düzenlendi.
Kültür Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşin eğitimlerin açılış konuşmalarını İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci yaptı.


SODİMER başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan’ın açılış konuşması ve SODİMER’in faaliyetlerinden söz etmesinin ardından eğitim başladı.
Eğitimleri Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesinden Prof. Dr. Emre Ünal, Muğla Sıtkı Koçma Üniversitesinden Prof. Dr. Sabri Sidekli ve Ostim Teknik Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Levent Emmungil gerçekleştirdi.
“21. Yüzyıl Öğretmen Becerileri” üzerine farklı bakış açılarından yaklaşan eğitimciler özellikle dijital eğitim felsefesi, dijital eğitim ve yapay zekâ ilişkisi, 5G teknolojiler, sosyal medya kullanımı ve pandemi sonrasında hayatımızda inkar edilemez bir gerçekliğe dönüşen dijital yaşam üzerinde durdular. Eğitim sonunda sanal gözlüklerin kullanılması renkli görüntüler ortaya çıkardı.
Eğitime yaklaşık 350 öğretmen katılırken diğer öğretmenler okullarında gerçekleştirilen canlı yayın ile eğitime katılma fırsatı buldular.
Eğitime Vali Yardımcısı Mustafa Pala, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun ve Musa Uncu, Şube Müdürleri Gönül Eroğlu ve Selahattin Yüzgeç, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.
Eğitimin ardından düzenlenen sertifika töreni ile öğretmenlere sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ve Prof. Dr. Levent Eraslan tarafından verildi.
Eğitimcilere hediyeleri Vali Yardımcısı Mustafa Pala tarafından takdim edildi.
Toplu fotoğraf çekiminin ardından eğitim son buldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı