Manşet

Ayçiçek Yağı

Bu da olur mu? Demeyiniz ve sonunda Ayçiçek yağı yarım litrelik ambalajla satışına başlandı


Üreten firmalar 5 litrelik Ayçiçek yağını alacak parası olmayan vatandaşlar için yarım litrelik ambalajlar yaparak satış yapmaya başladı. Ekonomik varlığının günden güne azaldığına işaret eden İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, sosyal medya hesabında yarım litrelik ayçiçeği fotoğrafını “Partili Cumhurbaşkanlığı!” ifadesiyle paylaştı.

YARIM LİTREYE DÜŞTÜ
Geçtiğimiz dönem 5 litrelik ayçiçek yağı 20 TL’den satış yapılırken 2021’yılında rakamın 85 TL’ye kadar çıkması halkın alım gücünü azalttı. Fiyatların yükselmesi sebebiyle üretici firmalar yağı 4 litrelik ambalajlara taşıdı.

Vatandaş bu litrede de ayçiçek yağı alamayınca 1 litrelik ambalajlarda satışa çıkartıldı. Litresi 20 TL’den de müşteri bulamayan ayçiçek yağı bu kez de yarım litreye düşürülerek 10 TL’den piyasaya sürüldü.
İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili ve İsmail Tatlıoğlu, yarım litre olarak satışa çıkartılan ayçiçeği fotoğrafını sosyal medyadan “Sıvı yağı 0,5 litrelik kolonya şişesinde sattıran sistemin adıdır ‘Partili Cumhurbaşkanlığı!’” notuyla paylaştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı