Manşet

Aydın Doğan Vakfı

Her zaman genç kızlara destek vermek amacıyla faaliyetlerine devam eden Aydın Doğan Vakfı, 6. Genç Liderler Yaz Kampı’nı 4 – 10 Temmuz tarihleri arasında Datça’da, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi’nde (UKKSA) gerçekleştirdi.

Kampta başarılı genç kızlar; liderlik, proje geliştirme, kişisel gelişim eğitimleri, sanatsal ve sportif faaliyetleri içeren atölyelerle keyifli vakit geçirirken kendilerini geliştirme fırsatı yakaladılar.

Kız çocuklarının eğitimi odağında kapsamlı çalışmalar yürüten Aydın Doğan Vakfı, Türkiye’nin pek çok ilinden kız öğrencilere verdiği burslarla eğitimlerine maddi yardım sağlamakla birlikte, kişisel gelişimlerine destek olacak etkinliklere de imza atmaya devam ediyor. Vakfın bu amaçla hayata geçirdiği çalışmalardan biri olan “Genç Liderler Yaz Kampı”nın 6.’sı, Türkiye’nin farklı illerinden 14 başarılı kız öğrencinin katılımıyla, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Datça’da düzenlendi.

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı; “Aydın Doğan Vakfı olarak genç liderler yetiştirmekten, 6 yıldır üniversite öğrencisi genç kadınlara yaz kampımızda özgüven aşılamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sene de altıncısını gerçekleştirdiğimiz kampımızda öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak eğitimler düzenledik. Özgüven yükselten, yaratıcılığa teşvik eden atölyeler gerçekleştirdik. Kızlarımızı desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Bursa, Adana, Artvin, Yalova, Erzincan, Mersin, Balıkesir ve İstanbul gibi Türkiye’nin farklı illerinden kampa katılan öğrenciler, yoğun bir kamp programı gerçekleştirdiler. Başarılı kızların bir hafta süresince güne yoga ile başlayarak çeşitli sanatsal ve sportif faaliyetlere katılma fırsatı buldukları kampta ayrıca, öğrencilerin güçlü ve zayıf yanlarını keşfederek sorunlarla baş etme yöntemleri üzerine konuştukları ‘Liderlik’; takım çalışması, eğitim ve Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliği konularının ele alındığı ‘Proje Geliştirme’ ve gençlerin ihtiyaç duyduğu alanlar göz önüne alınarak hazırlanan ‘Kişisel Gelişim’ atölyeleri düzenlendi. Ayrıca UN Women Proje Koordinatörü Duygu Arığ, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları hakkında bilgilendirme yaparak, genç kadınların kararlara katılımı konusunda bir seminer gerçekleştirdi.

Yaz kampına katılan üniversite öğrencileri kamp süresince siber zorbalık ve kız çocukların özgüvenlerine katkıda bulunma konularında sosyal sorumluluk projeleri de geliştirdiler ve Aydın Doğan Vakfı’nın desteğiyle bu projeleri hayata geçirmek için çalışmalar yürütecekler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı