Genel

Bank-Sen Basın Açıklaması

Basına ve kamuoyuna

Sendikamız BANK-SEN’in son Olağan Genel Kurulu ile seçilen yeni yönetimin başlattığı mali ve idari incelemeler, sendikamızı 10 yıldır atalet içinde yok olmaya terk eden, 12 Eylül öncesi onurlu mücadelesinin manevi ve maddi mirasını tüketmek dışında bir amaçları olmayanları telaşa düşürmüş görünüyor. Dün kavgalı olanlar, bugün suç ortaklığı temelinde birleşiyor.

Bugün Dilek İsmailoğlu Çatak adlı eski sendika çalışanı tarafından basına gönderilen açıklamada, “eski yönetimin ‘sözde’ usulsüzlükleri” diye ifade edilen suçlar hakkında hazırlamakta olduğumuz yolsuzluk dosyalarında kanıt olarak sunulacak, yok edemedikleri belgeler binlerce sayfayı aşıyor. Dosya en kısa sürede yargı makamlarına sunularak 3 eski yönetici ve 2 eski çalışan hakkında 5 ayrı suç duyurusunda bulunulacak ve 5 alacak davası açılacaktır.

İşçi sınıfına karşı sayısız yüz kızartıcı suç işleyenler kısa süre sonra değil işçi sınıfı davasını ağzına almak, sokağa bile çıkamayacak, yargı önünde ve sınıfın vicdanında mahkum olacaktır. “Fraksiyon” vb. gibi kelimelerle duruma siyasi bir kılıf geçirmeye çalışılsa da, sendikayı her yıl 100 bin TL zarara uğratanların işçi örgütlerinde yeri yoktur.

Sendikamızdan başlayarak, işçi sınıfı içerisinde yer alan bu çürümüş anlayıştaki herkesle mücadele edeceğimizi birkez daha ilan ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BANK-SEN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı