Manşet

Baykan Arslan

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Boks sporunu görev yaptığı Karabük’te sevdiren, pek çok genci bu sporla buluşturan ailesinin bu sporla ilgilendiği bilinen Milli Antrenör Baykan Arslan, boksun felsefesinin sevgiden geçtiğini söyledi.

Yıllarda milli ve bölgesel müsabakalarda boy gösteren aynı zamanda sporcu yetiştiren Arslan, ”Bir defa bu sporu yaparken de kesinlikle devamlılığı esas alacaksınızdır. Yani ben yarışmada derece aldım, şurada birinci oldum mantığı bu sporda yer almaz sürekli dinç ve sağlam bir şekilde bir sonraki müsabakayı düşünmek zorundasınızdır’ dedi.

Baykan Arslan yetiştirdiği tüm sporculara bu felsefeyi aşıladığını belirtirken, ‘Zor bir spor olmasına rağmen Karabük’te, milli takımda bu işi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Uluslararası derecelerimiz var sporcularımızın adlarını kürsüye tabelaya yazdırdığı kariyerimiz var. Hepsinden önemlisi bu sporu seven bir ruhu taşıyan felsefemiz var. Bu bakımdan bos sporunun diğer spor dallarından bambaşka bir ayrıcalığı var, bunu önemle belirtmek isterim’ dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı