Manşet

Beklenen Gün Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, okul / kurum ziyaretleri kapsamında Şube Müdürü Onur Aydın ile birlikte eğitim öğretim faaliyetinde bulunan özel okullar ve Gümüşhane Lisesini ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Doğan, ‘1 Martta başlayacak olan yüz yüze eğitime hazırız’ dedi.


Okul ziyaretlerine Eğitim Uygulama Merkezi, Özel Eğitim Anaokulu, Özel Eğitim Meslek Okulu, Gümüşhane Lisesi ve Fevzipaşa İlkokul / Ortaokulları ile başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, şunları söyledi:
‘’Gümüşhane’de 15 Şubat tarihi itibariyle köy okullarımızda ilkokul, ortaokul ve anaokullarımız eğitim öğretime başlamıştı. Bu konuda Gümüşhane Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından tüm tedbirleri aldık. Okullarımızda eğitim öğretime hazırlanması kapsamında her türlü tedbirler ve tüm fiziki mekanlar dezenfekte edilmesi sağlandı, okul ve kurum binalarına girişler ile ilgili hazırlıkların tamamladık’’


1 Mart Pazartesi Günü 11 Bin 374 Öğrenci Eğitim Öğretime Başlayacak
İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen yazılar gereği, 1 Mart’tan itibaren tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün, özel eğitim okul ve özel eğitim sınıfları, tüm lise türlerinde 12. Sınıflar ile 5 gün yüz yüze eğitim yapılacağını bildirirken, şunları kaydetti:
‘’Ayrıca resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. ve 12. Sınıflar Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri’nde uygulamalı yüz yüze eğitimlere seyredilmiş olarak tüm sınıf seviyelerinde başlayacak. Ortaokul 5.6.7. ve Ortaöğretim 9.10. ve 11. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edecek. Bu durumdaki öğrenciler, EBA TV, EBA canlı ders ve harici canlı ders canlı ders uygulamaları gibi yollarla uzaktan eğitim almayı sürdürecek. Gümüşhane’de 1 Mart Pazartesi gününden itibaren ilimizde iki bin 61 okul öncesi, beş bin 502 ilkokul öğrencisi, bin 389 8. Sınıf öğrencisi, bin 232 12. sınıf öğrencisi, 9.10 ve 11. Sınıf Meslek Liseleri yüz yüze uygulamalı 993 öğrenci ve 197 özel eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 11 bin 374 öğrenci eğitim öğretime başlayacak’’

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı