Manşet

Cüneyt Arkın

Sosyal konularda duyarlılığı ile bilinen Türk Sinemasının efsane sanatçısı Cüneyt Arkın’dan Danıştay tarafından okunması iptal edilen Andımız konusunda bir paylaşım geldi. Arkın, paylaşımında öyle bir başlık attı ki ayakta alkışlayacaksınız
Andımızın okunmasının Danıştay tarafından kaldırılması bir tepki usta sanatçı Cüneyt Arkın’dan geldi. Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabından Andımız’ın okunduğu bir video paylaşarak alınan karara sert çıktı
Danıştay 8. Dairesi’nin 2018 yılında “Andımız kaldırılamaz” kararı hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya başladı
Millî Eğitim Bakanlığı, dairenin bu kararını temyize taşıdı. Temyiz başvurusundan sonra dosya Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’na geldi.
Kurul da Andımız ile ilgili kesin kararını verdi. Buna göre Kurul, MEB’in itirazını oy çokluğu ile kabul ederek, Danıştay 8. Dairesi’nin yönetmeliği iptal eden kararını iptal etti.
Bu karar uyarınca okullarda Andımızın okullarda okunmaması uygulamasına devam edilecek.

CÜNEYT ARKIN DA PAYLAŞTI
Andımızın okunmasının kaldırılması kararına yönelik bir tepki de usta oyuncu Cüneyt Arkın’dan geldi. Arkın, konu ile ilgili sosyal medya hesabından Yeşilçam filminden Andımız’ın okunduğu bir bölümü paylaşarak “Önce hayaller ölür” ifadesini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı