Manşet

Demokrasi ve Özgürlükler Anıtı Tartışmaları Devam Ediyor

27 Mayıs 1960 Askeri darbesinin ardından dönemin Başbakanı Adnan Menderes, bakanlar Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun idam edilmesiyle sonuçlanan Yassıada Mahlemelerinin ardından darbenin yıldönümünde Cumhurittifakı ada’yı Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak hizmete açılmıştı.

Gümüşhane Demokrat Parti İl Başkanı Şerif Akıntğrk’te tören açılışında hiç bir Demokrat Partilinin olmamasını eleştirirken, ‘Demokrat Partiyi yok sayamazlar’ diyerek tepki gösterdi.

2000 yılından itibaren Gümüşhane’de aktif siyasetin içerisinde bulunduğunu ifade eden Akıntürk, gündemde öne çıkan konulara ilişkin önemli konu başlıklarına açıklık getirdi. Akıntürk, şunları söyledi:

‘Demokrat Parti Türk siyasetinde acısıyla tatlısıyla var olan bugünde teşkilatlarıyla, kendi gücüyle ayakta kalan ve varlığını her zaman hissettirmiş bir siyasal harekettir. Bu ülkenin her köşesinde Demokrat Parti’nin izleri vardır ve asla silinmeyecektir. 1960 darbesinin yıldönümünde Cumhurittifakı tarafından bizim için acılarla dolu Yassıada’da demokrasi ve özgürlükler anıtı açılışında hiç bir üyemizin, temsilcimizin olmaması da gerçekten üzüntü oluşturmuştur.. İnşallah bundan sonraki süreçte başta çok sevgili ülkem olmak üzere ve Gümüşhane Demokrat Partiye gereken yetkiyi verecektir. Bu dönemde Demokrat Parti olarak varlığımızın daha da belirgin hale geldiğini gördük, ve de seçimlere gerekli işlemleri tamamladıktan sonra isteğimiz tek başına girmektir, TBMM çatısında temsil edilmek isteyişimizdir. Türkiye apaaçık bir siyasi iktidar değişimini istemekte ve DP iktidarını da özlemektedir’ dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı