Manşet

Devlet Ciddi Tehlike Altındadır

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç’ın Gezi davasından tutuklu Osman Kavala ile Edirne Cezaevinde yatmakta olan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesine dönük sözlerine Demokratik Sol Parti’den de tepki geldi.

“Devlet ciddi bir tehdit altındadır” diyen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Bülent Arınç’ın PKK ve FETÖ sempatizanlarının tutuklulukları konusundaki görüşleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Aksakal yaptığı açıklama da; “Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın bir televizyon programında gündeme getirdiği bazı PKK ve FETÖ sempatizanlarının tutuklulukları konusundaki görüşleri tamamen geçmişte kendi yaptıklarının makul görülmesini sağlamaya yönelik samimiyetsiz ve sinsice bir girişimden öte anlam ifade etmemektedir.

Bülent Arınç, FETÖ terör örgütü mensuplarınca planlanan ve devletin en mahrem yeri olan kozmik odaya girilmesi eyleminin esasen 1 numaralı aktörüdür.

Sözde kendisine yönelik bir suikast girişiminin araştırılması bahane edilerek haksız yere tutuklanan, yıllarca cezaevlerinde bırakılan kahraman TSK mensupları için alaycı bir üslupla ve ağzını doldura doldura sarfettiği “Türkiye bağırsaklarını temizliyor” sözlerinin yankıları kulaklarımızda halâ çınlamaya devam ederken, bugün sırf iktidar karşıtlığına dayanak yapmak uğruna bu şahsın engin (!) hukuk bilgilerine sarılmaya çalışanları da tarih ibretle yazacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti ciddi bir tehdit altındadır! Kendilerini Cumhuriyetin kurucusu olarak tanımlayanların da alet edildiği bu örtülü strateji karşısında Demokratik Sol Parti, Atatürk ilke ve devrimleriyle Cumhuriyet değerlerine bağlılığı, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne olan inancı ve sarsılmaz iradesiyle bir kale gibi dimdik duracaktır.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı