Manşet

Dr. Vecdet Öz

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMUHABER

Yüksek Seçim Kurulu seçimlere girecek partilere ait son listeyi yayımladı. Yeterlilik belgesini almasına rağmen Memleket Partisi ve Türkiye Değişim Partisi ile birlikte ismi liste de yer almayan Adalet Partisi’nden partililere ve kamuoyuna bir açıklama geldi. Genel Başkan Dr. Vecdet Öz tarafından yapılan açıklama da şöyle denildi:

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), her yılın Ocak ayının ikinci haftasında mutat olarak seçime girebilen siyasi partilerin listesini açıklamaktadır.

Bu açıklamayı yaparken geçmiş yılın Temmuz ayı öncesinde teşkilat yeterliğini tamamlayarak büyük kongresini yapmış olan siyasi partiler listesini esas almaktadır.

Temmuz ayı sonrasında bu hakkı kazanan siyasi partiler için ise büyük kongrelerinin ardından altı ay geçtikten sonra münferit olarak ayrı bir kategori halinde bilahare açıklama yoluna gitmektedir.

Partimiz 2021 Temmuz sonrası ikinci kategoriye girdiği için seçime girme yeterliğinin resmi açıklanması Haziran ayı sonunda olacaktır.

Lakin seçime girme hakkını elde etmiş bulunmaktayız ve ittifak görüşmeleri dahil her türlü seçim faaliyetine başlamamızda herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır..

Seçime girebilme yeterliğimizin ülkemiz, milletimiz ve partimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen tüm arkadaşlara partimiz adına teşekkür ediyorum..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı